26 Март, 2019
0.0184

(ФОТО) НОРВЕШКА ВО ШОК: Познат милионер мора да плати за киднапираната сопруга во криптовалути

Објавено во: Свет 09 Јануари, 2019

Ан-Елизабет Фалкевик Хаген е спругата на Том Хаген норвешки милионер која е киднапирана.

Киднапрерите за нејзино ослободување побарале откуп во износ од девет милиони евра.


Според кажаното од главниот истражител на случајот Ан исчезнала на 31 октомври минатата година.

Полицијата пак соопшти дека во пораката која е најдена во нивната куќа источно од Осло е опишано што ќе и се случи доколку не биде платен откуп во криптовалути.

Имено, Том Хаген е познат инвеститор во недвижнини и сопственик на енергетски објекти.


Тој ја држи 172 позиција на листата најбогати 400 личности во земјата според норвешкиот магазин Капитал.

Можеби ќе ве интересира

НЕМА ВЕЌЕ ЛЕТНО И ЗИМСКО СМЕТАЊЕ НА ВРЕМЕТО: Европскиот парламент со конечна одлука која гласи вака!

НЕМА ВЕЌЕ ЛЕТНО И ЗИМСКО СМЕТАЊЕ НА ВРЕМЕТО: Европскиот парламент со конечна одлука која гласи вака!

(ВИДЕО) НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО ОБЈАСНИ ОВА ЧУДО: Бил мртов 21 минута, сестрите занемеле кога го виделе жив

(ВИДЕО) НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО ОБЈАСНИ ОВА ЧУДО: Бил мртов 21 минута, сестрите занемеле кога го виделе жив

ШОКОВИ ОД БРИТАНИЈА: Парламентот ја презеде контролата над Брегзит-на маса сите опции па дури и откажување!

ШОКОВИ ОД БРИТАНИЈА: Парламентот ја презеде контролата над Брегзит-на маса сите опции па дури и откажување!

Турција со мал потег ќе привлече илјадници туристи од Русија

Турција со мал потег ќе привлече илјадници туристи од Русија

МЕГА ЗДЕЛКА: Кина од Европски произведувач купува 300 авиони

МЕГА ЗДЕЛКА: Кина од Европски произведувач купува 300 авиони

(ВИДЕО) Трамп наместо бомбардирање поинаку ќе го решел проблемот

(ВИДЕО) Трамп наместо бомбардирање поинаку ќе го решел проблемот

Венецуела повторно е во мрак

Венецуела повторно е во мрак

ИДЕАЛНИ ЗА ЖИВОТ: Ова се најмирните градови, стрес нема

ИДЕАЛНИ ЗА ЖИВОТ: Ова се најмирните градови, стрес нема

(ВИДЕО) Добредојдовте во пеколот на Земјата: Можеш да влезеш, но има шанси никогаш да не излезеш жив од овој град

(ВИДЕО) Добредојдовте во пеколот на Земјата: Можеш да влезеш, но има шанси никогаш да не излезеш жив од овој град