25 Август, 2019
0.0233

ФОТО: Обезбедување на бугарското МНР го чува бизнисменот Орце Камчев

Објавено во: Македонија 19 Април, 2019

Обезбедување на бугарското МНР, го чува познатиот македонски тајкун Орце Камчев, објави денеска „Лидер“, цитирајки извори блиски до Камчев.

„Лидер“ објави и фотографии од неговото ново обезбедување.


Во текстот стои дека обезбедувањето на Камчев е засилено со обезбедување испратено од Р. Бугарија, а дека побарале одговор од агенцијата за обезбедување OkSecurity, но од таму не добиле ниту потврден, ниту негативен одговор.

Минатата година Владата на Република Бугарија достави предлог до Министерството за Надворешени работи на Република Македонија, Јордан Камчев да биде назначен за почесен конзул на Бугарија во Македонија. 

Повеќе детали на „Лидер“ овде.

Можеби ќе ве интересира

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

За само шест месеци, 70 луѓе го загубиле животот во сообраќајки

За само шест месеци, 70 луѓе го загубиле животот во сообраќајки

На граничниот премин Табановце се чека околу половина час

На граничниот премин Табановце се чека околу половина час

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

(ВИДЕО) Уапсен член на криминална група на Попова Шапка, кој бил баран од Интерпол

(ВИДЕО) Уапсен член на криминална група на Попова Шапка, кој бил баран од Интерпол