04 Јуни, 2020
0.0404

(ФОТО) Оскаровски роденден на Олга Костовска

Објавено во: Мои пари 16 Септември, 2019

Два елитини настани во исто време, едниот на А1 мобилниот оператор, а другиот роденденот на Олга Костовска, претседателката на Управниот одбор на „Еуролинк“. За оние кои не ја знаат многу, таа е една од најдобро облечените дами кај нас. Единствена со стилот. И не, не се парите во прашање! Има неверојатно чувство за уметност. Да не зборуваме и на хуманата страна и на колку многу луѓе им има помогнато. Браво Олга, таквите како тебе ја заслужуваат целата почит.

На нејзиниот роденден, организиран во винаријата „Камник“, Костовска се појави во розова тоалета надополнета со рачно везени златни мотиви со цветови. „Оскаровскиот“ фустан имаше длабоко, но суптилно деколте, а таа го надопони со впечатливи обетки и собрана коса. Не погрешила и овој пат модно. Знае како да остави трага, како парфем...

Го собра целиот македонски џет- сет, а луксузната прослава беше „зачинета“ со бенд во живо. Најблиските ѝ подготвија специјално изненадување – нивна верзија на безвременскиот хит Simply The Best на Тина Тарнер.


Олга е една од ретките која не се срами да покаже дека живее отмено, а зошто да се срами кога тоа може да си го дозволи!


Можеби ќе ве интересира

ЗАПОЧНА ГОЛЕМА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА НА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА ПРИРЕДУВАЧИ НА ИГРИ НА СРЕЌА – АПИС

ЗАПОЧНА ГОЛЕМА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА НА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА ПРИРЕДУВАЧИ НА ИГРИ НА СРЕЌА – АПИС

Дали полициските службеници ги казнуваат колегите кога ќе прекршат закон!?

Дали полициските службеници ги казнуваат колегите кога ќе прекршат закон!?

Нов Битолски сладолед: Полн млечен вкус збогатен со 10 витамини

Нов Битолски сладолед: Полн млечен вкус збогатен со 10 витамини

HalkEco Хронометар 10KM ќе се трча со примена на мерки за заштита од коронавирусот

HalkEco Хронометар 10KM ќе се трча со примена на мерки за заштита од коронавирусот

Д-р Филип Станковиќ – научник од Македонија кој работи на развој на иновативни производи во тутунската индустрија

Д-р Филип Станковиќ – научник од Македонија кој работи на развој на иновативни производи во тутунската индустрија

Од аквадукт од 1900 г.п.н.е до модерна инвертер клима! Еден македонски бренд го следи модерниот развој!

Од аквадукт од 1900 г.п.н.е до модерна инвертер клима! Еден македонски бренд го следи модерниот развој!

ИДНИНАТА ЗА ЕКОНОМИЧЕН БУМ: Топлински пумпи за ладење и греење

ИДНИНАТА ЗА ЕКОНОМИЧЕН БУМ: Топлински пумпи за ладење и греење

ОРМ: Штетите врз бизнисот ќе бидат уште поголеми доколку ситуацијата со Ковид-19 наскоро не се подобри

ОРМ: Штетите врз бизнисот ќе бидат уште поголеми доколку ситуацијата со Ковид-19 наскоро не се подобри

ОКТА и вработените со еко акција донираа пречистувачи на воздух на Детската клиника во Скопје

ОКТА и вработените со еко акција донираа пречистувачи на воздух на Детската клиника во Скопје