22 Март, 2019
0.2457
    ADIN 691    0%     ALK 8430.59    0.36%     GRNT 826.25    2.01%     KMB 5672.66    -0.24%     MKSD 211    -0.27%     MPOL 389    0%     MTUR 5030    -1.37%     RMDEN17 98    -0.28%     RZLE 18    -14.29%     STB 1180    -1.31%     STIL 112.87    -0.99%     UNI 2300.35    0%

(ФОТО) Погледнете каков автомобил вози најстарата ќерка на Орбан

Објавено во: Свет 14 Декември, 2018

Унгарски медиуми објавија фотографии од најстарата ќерка на премиерот Виктор Орбан.

Според пишувањата таа вози лусузен автомобил BMW X3 со метално сина боја

Автомобилот со висока вредност е изнајмен под наем од компанијата „István Tiborcz“ од сопругата на Орбан Рахел, BDPST Zrt. во договор со агенција за управување со недвижен имот од страна на Меркантил банка. Компанијата заработила профит по данок од 4,1 милијарда форинти минатата година, од своето основање во 2015 година, и собрала многу вредни својства.

Иако не беше можно да се разбере колку чини да се купи таков автомобил, според јавната база на податоци, веројатно е дека BDPST Zrt. ќе мора да плати 22,5 милиони евра за Меркантил банка за остатокот. Исто така, од веб-страницата на финансиската институција е јасно дека, во случај на финансиски лизинг, минималниот сооднос на исплата е 20%, пренесуваат унгарските медиуми. Како што се додава автоматскиот спортски автомобил BMW X3 (Xdrive 30D) чини околу 17 милиони форинти, но може да се користи со различни додатоци и опрема при што цената на овој автомобил , пресметано излегла околу 28 милиони форинти или над 60 илјади евра.

Можеби ќе ве интересира

ЖИТЕЛИТЕ СЕ ЕВАКУИРААT: Два силни циклони се движат кон Австралија

ЖИТЕЛИТЕ СЕ ЕВАКУИРААT: Два силни циклони се движат кон Австралија

Дали Исламска држава е целосно поразена во Сирија?

Дали Исламска држава е целосно поразена во Сирија?

ГРАТИС ПОСЕТА НА НАЈСРЕЌНАТА ЗЕМЈА НА СВЕТОТ: Еве што треба да направите

ГРАТИС ПОСЕТА НА НАЈСРЕЌНАТА ЗЕМЈА НА СВЕТОТ: Еве што треба да направите

Напаѓач избоде свештеник за време на миса

Напаѓач избоде свештеник за време на миса

Скандал во Фејсбук, на удар милиони корисници: Еве на кој му се познати нашите лозинки

Скандал во Фејсбук, на удар милиони корисници: Еве на кој му се познати нашите лозинки

На Меј и помина барањето во ЕУ, ќе и оди ли тешко за Брегзитот дома

На Меј и помина барањето во ЕУ, ќе и оди ли тешко за Брегзитот дома

Брентон Тарант пред да го изврши нападот објавил документ

Брентон Тарант пред да го изврши нападот објавил документ

По циклонот Идаи илјадници луѓе чекаат помош на покривите

По циклонот Идаи илјадници луѓе чекаат помош на покривите

Сакаше да запали автобус со деца за одмазда, момче ги спаси

Сакаше да запали автобус со деца за одмазда, момче ги спаси