21 Јануари, 2019
0.2953
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

(ФОТО) Погледнете каков автомобил вози најстарата ќерка на Орбан

Објавено во: Свет 14 Декември, 2018

Унгарски медиуми објавија фотографии од најстарата ќерка на премиерот Виктор Орбан.

Според пишувањата таа вози лусузен автомобил BMW X3 со метално сина боја

Автомобилот со висока вредност е изнајмен под наем од компанијата „István Tiborcz“ од сопругата на Орбан Рахел, BDPST Zrt. во договор со агенција за управување со недвижен имот од страна на Меркантил банка. Компанијата заработила профит по данок од 4,1 милијарда форинти минатата година, од своето основање во 2015 година, и собрала многу вредни својства.

Иако не беше можно да се разбере колку чини да се купи таков автомобил, според јавната база на податоци, веројатно е дека BDPST Zrt. ќе мора да плати 22,5 милиони евра за Меркантил банка за остатокот. Исто така, од веб-страницата на финансиската институција е јасно дека, во случај на финансиски лизинг, минималниот сооднос на исплата е 20%, пренесуваат унгарските медиуми. Како што се додава автоматскиот спортски автомобил BMW X3 (Xdrive 30D) чини околу 17 милиони форинти, но може да се користи со различни додатоци и опрема при што цената на овој автомобил , пресметано излегла околу 28 милиони форинти или над 60 илјади евра.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Милијардер нурна во најдлабоката дупка на светот во морско дно и се шокирал од она што го затекнал

(ВИДЕО) Милијардер нурна во најдлабоката дупка на светот во морско дно и се шокирал од она што го затекнал

(ВИДЕО) Норвешка гради мега автопат: Чини 50 милијарди долари, ама ќе сфатите зошто толку многу!

(ВИДЕО) Норвешка гради мега автопат: Чини 50 милијарди долари, ама ќе сфатите зошто толку многу!

„Законот за робови“ ги вади Унгарците на улица

„Законот за робови“ ги вади Унгарците на улица

Никој не го виде. Останува нејасно дали Путин денеска се капеше во мраз-вода

Никој не го виде. Останува нејасно дали Путин денеска се капеше во мраз-вода

Кина станува телекомуникациски лидер-постепено воведува 5G мрежа

Кина станува телекомуникациски лидер-постепено воведува 5G мрежа

(ВИДЕО) ПЕКОЛЕН НАФТОВОД ВО МЕКСИКО: Над 20 мртви и 70 повредени во експлозија предизвикана од крадци

(ВИДЕО) ПЕКОЛЕН НАФТОВОД ВО МЕКСИКО: Над 20 мртви и 70 повредени во експлозија предизвикана од крадци

(ФОТО) МИСТЕРИОЗНАТА РУСОКОСА НА ПУТИН: Единствената жена која го следи на сите патувања а за неа не се знае ништо

(ФОТО) МИСТЕРИОЗНАТА РУСОКОСА НА ПУТИН: Единствената жена која го следи на сите патувања а за неа не се знае ништо

Два астрономски феномени викендов на небото

Два астрономски феномени викендов на небото

Маж се самозапали на плоштад, минувачите го изгаснаа

Маж се самозапали на плоштад, минувачите го изгаснаа