06 Јуни, 2020
0.0367

(ФОТО) ПОМИНА СОСТАНОКОТ НА ТРОЈЦАТА ЛИДЕРИ: По што се разликуваше стајлингот на Рама од Заев и Вучиќ

Објавено во: Македонија 09 Ноември, 2019

Патиките дефинитивно се негов заштитен знак а реши тие да бидат дел од неговиот стајлинг и попладнево на трилатералната средба во Охрид.

Еди Рама отскокнуваше уште еднаш и промовираше спортски дух на средбата со колегите лидери Заев и Вучиќ.


Додека српскиот претседател и македонскиот премиер се одлучија за врвна елеганција, Рама светкавите чевли ги замени со патки .

Средбата се одржа во Охрид а на истата беше потврдена декларацијата за соработка меѓу Македонија, Србија и Албанија.


Утре пак во бисерот на Македонија состанок треба да одржат лидерите од Западен Балкан.

Можеби ќе ве интересира

ТРОЈЦА ВО СТРУГА, ПО ЕДЕН ВО ПОНИКВА И ВО МАВРОВО - петорица угостители заработиле кривични пријави од Пазарна

ТРОЈЦА ВО СТРУГА, ПО ЕДЕН ВО ПОНИКВА И ВО МАВРОВО - петорица угостители заработиле кривични пријави од Пазарна

ОХРИДСКИТЕ ИНСПЕКТОРИ И ПОЛИЦАЈЦИ НА ТЕРЕН - казни за сместувачите што кршат правила

ОХРИДСКИТЕ ИНСПЕКТОРИ И ПОЛИЦАЈЦИ НА ТЕРЕН - казни за сместувачите што кршат правила

ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА - српските медиуми пишуваат дека вирусот повторно букна

ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА - српските медиуми пишуваат дека вирусот повторно букна

КАМПАЊА, ПРОВОКАЦИЈА ИЛИ НАДЕЖ - Ахмети и ДУИ бараат обединување за Албанец премиер

КАМПАЊА, ПРОВОКАЦИЈА ИЛИ НАДЕЖ - Ахмети и ДУИ бараат обединување за Албанец премиер

НАЈНОВИ БРОЈКИ ЗА ЗАРАЗЕНИ: Сега се 125, откако претходно се соопшти за 79

НАЈНОВИ БРОЈКИ ЗА ЗАРАЗЕНИ: Сега се 125, откако претходно се соопшти за 79

Мицкоски: Власта не знаеше да предвиди колку ќе паднат буџетските приходи

Мицкоски: Власта не знаеше да предвиди колку ќе паднат буџетските приходи

Манчевски во случајот „Боемска“ гледа неколку кривични дела на Мицкоски

Манчевски во случајот „Боемска“ гледа неколку кривични дела на Мицкоски

Филипче со апел до новинарите - не објавувајте непроверени информации, внесувате конфузија

Филипче со апел до новинарите - не објавувајте непроверени информации, внесувате конфузија

Повеќе од двојно намалување на новозаболените - 79 позитивни, двајца починати

Повеќе од двојно намалување на новозаболените - 79 позитивни, двајца починати