20 Октомври, 2018
0.3318
    ALK 8129.21    0.97%     BESK 9474    -0.27%     CEVI 1000    0%     FERS 61933.45    4.96%     GRNT 829.62    1.98%     KMB 5199.83    0.93%     KVAS 14056    0%     MPOL 319    10%     MPT 47735.31    1.74%     MTUR 4817.17    2.49%     OHB 6549.95    1.87%     OKTA 4842.37    3.03%     RMDEN09 98    0%     RMDEN10 97.1    1.89%     RMDEN12 97    -0.1%     RZLV 64.5    -0.42%     RZUS 120    2.56%     SBT 2303.81    3.6%     STB 1149.67    2.33%     STBP 1100    0%     STIL 135    1.12%     TEL 288    2.86%     TKVS 5350    8.08%     TNB 14700    2.38%     TPLF 824.9    9.99%     TTK 1173.93    0.46%     UNI 2300    -0.46%

(ФОТО) ПРВА ФОТКА НА МЕКРЕГОР ПО ЕПСКАТА БИТКА: Ударите од Хабиб јасно видливи по натпреварот

Објавено во: Свет 09 Октомври, 2018

Ирскиот ММА борец Конор Мекрегор на социјалните мрежи ја објави првата фотографија после епскиот дуел против Русинот Хабиб Нурмагомедов.

Мекрегор е поразен со предавање на натпреварот во четвртата рунда, а во текот на борбата се здоби со неколку старшни удари во глава што беше јасно видливо.


Последица од разорните удари на Хабиб е модрица под левото око..

Ирецот не се појави на пресот за медиуми непосредно после натпреварот, но десет часа подоцна испрати порака.Можеби ќе ве интересира

Салвини фотографиран со четничко знаме

Салвини фотографиран со четничко знаме

ДОБРА ИДЕЈА: Франција воведува регистрација на велосипеди

ДОБРА ИДЕЈА: Франција воведува регистрација на велосипеди

Поради Македонија руското МНР ги нападна САД и ЕУ

Поради Македонија руското МНР ги нападна САД и ЕУ

ВЕЌЕ НИШТО НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Android ќе мора да го плаќаме!

ВЕЌЕ НИШТО НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Android ќе мора да го плаќаме!

(ВИДЕО) МАСОВНО УБИСТВО: Расте бројот на застрелани во Крим-убиецот си пресуди

(ВИДЕО) МАСОВНО УБИСТВО: Расте бројот на застрелани во Крим-убиецот си пресуди

ОСУДИ ЗА КАНАДА за легализираната марихуана

ОСУДИ ЗА КАНАДА за легализираната марихуана

(ВИДЕО) МАСАКР НА КРИМ: Тела имаше насекаде

(ВИДЕО) МАСАКР НА КРИМ: Тела имаше насекаде

САД ја поздрави независноста на Украинската православна црква

САД ја поздрави независноста на Украинската православна црква

Една земја го зголемува бројот на балистички ракети

Една земја го зголемува бројот на балистички ракети