24 Јуни, 2018
0.4410
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

(ФОТО) Пукање во Шведска, тројца повредени

Објавено во: Свет 13 Август, 2017

Три лица се повредени ова утро во синдикатот во Малме, Шведска.

Двајца од повредените се во лоша состојба, објави ТАСС, повикувајќи се на весникот "Südspenska dagbladet".

Во времето на пукањето имало помеѓу 70 и 100 луѓе во објектот. 

Местото е обезбедено од полицијата.

Според портпаролот на локалната полиција, полициските службеници ги испитуваат сведоците за тоа што се случило.

Тие рекле дека човек со пиштол пукал прво во воздух, а потоа и во луѓето. 

Се трага по сторителите, а на лице место има полиција и брза помош. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ЕКСПЛОЗИЈА СРАМНИ ЗГРАДА СО ЗЕМЈА: Повредени се 25 луѓе

(ВИДЕО) ЕКСПЛОЗИЈА СРАМНИ ЗГРАДА СО ЗЕМЈА: Повредени се 25 луѓе

Шверцувале марихуана и кокаин во реплики на трофејот од Светското првенство во фудбал

Шверцувале марихуана и кокаин во реплики на трофејот од Светското првенство во фудбал

ИМААТ ДОБРА ПРИЧИНА: Исклучија интернет во цела земја

ИМААТ ДОБРА ПРИЧИНА: Исклучија интернет во цела земја

Мајк Помпео работи на последната пречка Македонија да добие датум за преговори

Мајк Помпео работи на последната пречка Македонија да добие датум за преговори

Голем анти-Брегзит протест во Лондон

Голем анти-Брегзит протест во Лондон

Саудиска Арабија ќе се одвои физички од Катар

Саудиска Арабија ќе се одвои физички од Катар

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: Паѓаше дожд од драгоцени камења

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: Паѓаше дожд од драгоцени камења

Сериозен процент Германци сакаат Меркел да поднесе оставка

Сериозен процент Германци сакаат Меркел да поднесе оставка

Стебла канабис најдени во парламент

Стебла канабис најдени во парламент