17 Август, 2019
0.0192

(ФОТО) РЕДОК ФЕНОМЕН: Ги погоди невреме со снег и град

Објавено во: Свет 08 Февруари, 2019

Индискиот град Њу Делхи е под снег. Тој побелеле по снежното невреме проследено со град.

Метеоролозите велат дека вакво нешто не се случува често.  Повеќе од 30 авионски летови се пренасочени во раните вечерни часови. 

Покрај воодушевувањето на жителите на Њу Делхи, се намалило и загадување на воздухот.

Во делови од Индија во претходните неколку денови паднале големи количини на снег, што создало лавини и привремено затворање на училиштата.


Можеби ќе ве интересира

ВИСТИНСКО ЧУДО ЈА СПАСИЛО: Жена преживеа пад од падобран од 1500 метри во Канада

ВИСТИНСКО ЧУДО ЈА СПАСИЛО: Жена преживеа пад од падобран од 1500 метри во Канада

Иран произведе сопствен ракетен систем

Иран произведе сопствен ракетен систем

(ВИДЕО) Најмалку 100 повредени на индискиот фестивал „Багвал“

(ВИДЕО) Најмалку 100 повредени на индискиот фестивал „Багвал“

Му се потсмеваат, но Трамп сака да го купи Гренланд

Му се потсмеваат, но Трамп сака да го купи Гренланд

Пирати нападнаа брод во Камерун и го киднапираа екипажот

Пирати нападнаа брод во Камерун и го киднапираа екипажот

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОВТОРНО ЛАНСИРАШЕ РАКЕТИ: Шести ракетен тест за еден месец

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОВТОРНО ЛАНСИРАШЕ РАКЕТИ: Шести ракетен тест за еден месец

„Проблематичните“ конгресменки не може да влезат во Иразел: Нетанјаху објасни зошто

„Проблематичните“ конгресменки не може да влезат во Иразел: Нетанјаху објасни зошто

Нови жртви и опасност од разгорување на војна

Нови жртви и опасност од разгорување на војна

РЕКОРД: Светот го преживеа најтоплиот јули

РЕКОРД: Светот го преживеа најтоплиот јули