06 Јуни, 2020
0.0342

(ФОТО) Семејна трагедија: Најбогатиот Данец ги загуби трите деца во Шри Ланка

Објавено во: Свет 22 Април, 2019

Најбогатиот човек од Данска Андрес Холч Повлсен загуби три деца во вчерашните бомбашки напади во Шри Ланка.

Четирите деца заедно со своите родители биле на годишен одмор во оваа островска земја, но за жал три од децата станале жртви на терористичкиот напад, соопштуваат од модната куќа на Повлсен.


Повеќе детали не сакаат да откриваат најблиските на семејството. Но, на социјалната мрежа Фејсбук на последната објава на едно од загинатите деца се редат безброј коментари од нивни пријатели, блиски и следбеници, тие коментираат за прерано згаснатите животи, за огромната трагедија која го снајде семејството, но и за страшната трагедија со која се одбележа големиот христијански празник Велигден во Шри Ланка.

Повлсен е сопственик на голема модна куќа.

Инаку, во терористичките напади во Шри Ланка досега животот го загубија 290 луѓе а над 500 се повредени.


Фото Facebook

Можеби ќе ве интересира

РУСИТЕ РАЗВИВААТ НОВ СНАЈПЕР - еве до каде ќе може да погоди

РУСИТЕ РАЗВИВААТ НОВ СНАЈПЕР - еве до каде ќе може да погоди

ГЕРМАНСКИ ДОКТОР ШОКИРА - короната е плод на мафијашка измама, главната цел на мерките е паника

ГЕРМАНСКИ ДОКТОР ШОКИРА - короната е плод на мафијашка измама, главната цел на мерките е паника

(ВИДЕО) Гневни демонстранти запалија полицаец во Мексико

(ВИДЕО) Гневни демонстранти запалија полицаец во Мексико

Луѓето да носат маски за лице од ткаенина, порача СЗО

Луѓето да носат маски за лице од ткаенина, порача СЗО

СОСТОЈБА ВО СВЕТОТ: Скоро седум милиони заразени со коронавирус

СОСТОЈБА ВО СВЕТОТ: Скоро седум милиони заразени со коронавирус

НАЈТОПОЛ МАЈ: Во Сибир имало за 10 степени повисоки температури

НАЈТОПОЛ МАЈ: Во Сибир имало за 10 степени повисоки температури

ЗЕМЈА КАДЕ МОЖЕТЕ ДА ЛЕТУВАТЕ: Ги тргнаа рестрикциите и чекаат туристи

ЗЕМЈА КАДЕ МОЖЕТЕ ДА ЛЕТУВАТЕ: Ги тргнаа рестрикциите и чекаат туристи

ЦРН БИЛАНС: Oваа земја ја надмина Италија по бројот на жртви од коронавирусот

ЦРН БИЛАНС: Oваа земја ја надмина Италија по бројот на жртви од коронавирусот

ФРАНЦИЈА ТОНЕ ВО ДОЛГОВИ: Toj достигна 121 отсто од БДП

ФРАНЦИЈА ТОНЕ ВО ДОЛГОВИ: Toj достигна 121 отсто од БДП