16 Јули, 2019
0.0252

(ФОТО) Семејна трагедија: Најбогатиот Данец ги загуби трите деца во Шри Ланка

Објавено во: Свет 22 Април, 2019

Најбогатиот човек од Данска Андрес Холч Повлсен загуби три деца во вчерашните бомбашки напади во Шри Ланка.

Четирите деца заедно со своите родители биле на годишен одмор во оваа островска земја, но за жал три од децата станале жртви на терористичкиот напад, соопштуваат од модната куќа на Повлсен.


Повеќе детали не сакаат да откриваат најблиските на семејството. Но, на социјалната мрежа Фејсбук на последната објава на едно од загинатите деца се редат безброј коментари од нивни пријатели, блиски и следбеници, тие коментираат за прерано згаснатите животи, за огромната трагедија која го снајде семејството, но и за страшната трагедија со која се одбележа големиот христијански празник Велигден во Шри Ланка.

Повлсен е сопственик на голема модна куќа.

Инаку, во терористичките напади во Шри Ланка досега животот го загубија 290 луѓе а над 500 се повредени.


Фото Facebook

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Макрон се обрати на српски во Белград

(ВИДЕО) Макрон се обрати на српски во Белград

(ФОТО) Снег во две европски земји, а покривката и до 30 цм

(ФОТО) Снег во две европски земји, а покривката и до 30 цм

(ВИДЕО) ЗАГИНАА ПАДОБРАНЦИ: Се сруши авион во Шведска

(ВИДЕО) ЗАГИНАА ПАДОБРАНЦИ: Се сруши авион во Шведска

Најбогатиот човек на светот за прв пат пред јавноста со новата партнерка

Најбогатиот човек на светот за прв пат пред јавноста со новата партнерка

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО ХОНГКОНГ: Причината за револтот е во кинеските власти

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО ХОНГКОНГ: Причината за револтот е во кинеските власти

(ВИДЕО) Воена парада во Париз, но и апсење на „Жолтите елеци“

(ВИДЕО) Воена парада во Париз, но и апсење на „Жолтите елеци“

(ВИДЕО) Турски пекар ќе го почести Путин, еве што подготвува за него

(ВИДЕО) Турски пекар ќе го почести Путин, еве што подготвува за него

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

(ВИДЕО) Ги ставаат децата во пластични вреќи, ја поминуваат реката и уште пет часа одат пеш до училиштето

(ВИДЕО) Ги ставаат децата во пластични вреќи, ја поминуваат реката и уште пет часа одат пеш до училиштето