22 Мај, 2018
0.7768
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

(ФОТО) Штеди по 800 долари месечно за патување - како?

Објавено во: Стил 13 Септември, 2017

Дваесет годишната модна блогерка Брајди Вилкинс од Лондон, штеди на дневни оброци и на превоз за да патува. 

„Не размислувам два пати какви санкции себе си воведувам. Ако сакате нешто како што јас сакам патувања, откажувањата не му пречат на вашиот ум. Патувањата ме менуваат и сакам да запознам нови краеви на светот. Тоа ме прави комплетна личност“ - вели девојката. 

Успева месечно да заштеди 800 долари, а парите подоцна ги троши во луксузни хотели. 

Досега посетила 10 земји, а во план и се да ги посети Копенхаген. Лос Анџелес и Мексико. 

„Имам поголема самодоверба. Бев повеќе пати сама на еднонеделен одмор“ - ракажува блогерката. 

Таа вели дека не мора да штедите со месеци, но ако навистина сакате нешто ќе направите тоа да се случи. 


Можеби ќе ве интересира

МИС НА СВЕТОТ 2018 ВО ДЕКЕМВРИ ВО КИНА: Неизвесно учеството на Македонија

МИС НА СВЕТОТ 2018 ВО ДЕКЕМВРИ ВО КИНА: Неизвесно учеството на Македонија

ИНТЕРВЈУ МАРКО КОВАЧЕВИЌ: Блиска средба со ѕвездите на Холивуд

ИНТЕРВЈУ МАРКО КОВАЧЕВИЌ: Блиска средба со ѕвездите на Холивуд

БИЗАРНА ТРАДИЦИЈА: Каде заврши бидермаерот на Меган Маркл?

БИЗАРНА ТРАДИЦИЈА: Каде заврши бидермаерот на Меган Маркл?

ИСТРАЖУВАЊЕ ЗА СТРЕСОТ И ВОЗЕЊЕТО: Електричните автомобили ја смируваат психата

ИСТРАЖУВАЊЕ ЗА СТРЕСОТ И ВОЗЕЊЕТО: Електричните автомобили ја смируваат психата

Од другата страна на огледалото

Од другата страна на огледалото

Од прва рака: Како Меган Маркл се подготвуваше за големиот ден: „Тоа утро беше совршено“!

Од прва рака: Како Меган Маркл се подготвуваше за големиот ден: „Тоа утро беше совршено“!

ИМА 121 ГОДИНА: Но, и една желба за во иднина

ИМА 121 ГОДИНА: Но, и една желба за во иднина

КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Најубавите парови, фустани и познати од кралската свадба!

КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Најубавите парови, фустани и познати од кралската свадба!

Меланија Трамп се врати во Белата Куќа

Меланија Трамп се врати во Белата Куќа