29 Октомври, 2020
0.0212

(ФОТО) СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА: Поплавени и уништени домови на повеќе локации

Објавено во: Балкан 13 Октомври, 2020

Силно невреме ја зафати Грција. 

Во неколку општини на Атика ветерот корнел дрвја и уништувал домови. 

Бурата предизвикала голема штета, посебно во областите Неа Јониа, Перистери, Егалео, Галаци и Нео Ираклио, каде паѓале дрва, биле корнети тенди и оштетени кровови, а некои куќи се поплавени, пренесува "ANA".

Невремето го погодило и познатото грчко летувалиште Неа Мармарас, на Халкидики.

На 21 септември големо невреме имаше во Кефалонија, која стана непрепознатлива. 
Ураганот тогаш однесе и жртви. 


Можеби ќе ве интересира

БАЛКАНОТ УРИВА РЕКОРДИ: Една земја се приближува до 3.000 нови случаи на ден

БАЛКАНОТ УРИВА РЕКОРДИ: Една земја се приближува до 3.000 нови случаи на ден

Грција тоне во долгови

Грција тоне во долгови

Бранимир Несторовиќ oбјави која возрасна група најчесто страда од коронавирусот

Бранимир Несторовиќ oбјави која возрасна група најчесто страда од коронавирусот

ГИ ИЗНЕНАДИ ЛЕКАРИТЕ: По преживеана клиничка смрт и 3 месеци во болница се избори со коронавирусот

ГИ ИЗНЕНАДИ ЛЕКАРИТЕ: По преживеана клиничка смрт и 3 месеци во болница се избори со коронавирусот

Ги казнува своите вработени ако завршат во изолација

Ги казнува своите вработени ако завршат во изолација

СРПСКИОТ ЕПИДЕМИОЛОГ Д-Р. КОН: Следните седум дена ќе бидат лоши, а ќе расте и бројот на смртни случаи

СРПСКИОТ ЕПИДЕМИОЛОГ Д-Р. КОН: Следните седум дена ќе бидат лоши, а ќе расте и бројот на смртни случаи

ОСТРОВ ВО ХРВАТСКА: Откако почна пандемијата немале ниту еден заразен

ОСТРОВ ВО ХРВАТСКА: Откако почна пандемијата немале ниту еден заразен

ИМААТ НАД 1.100 НОВИ ЗАБОЛЕНИ: Словенија ги затвора општините

ИМААТ НАД 1.100 НОВИ ЗАБОЛЕНИ: Словенија ги затвора општините

Вучиќ прв ќе ја прими вакцината против Ковид-19 во Србија

Вучиќ прв ќе ја прими вакцината против Ковид-19 во Србија