22 Април, 2019
0.0218

(ФОТО) Скијачите од Банско и Боровец заглавени меѓу Крива Паланка и Куманово

Објавено во: Македонија 20 Јануари, 2019

Сообраќајна незгода го стави во прекин патниот правец Крива Паланка - Куманово и обратно.

Фотографиите кои ги доби нашата редакција покажуваат клометарски колони на тој патен правец.

Информациите од надлежните засега се дека незгодата се случила меѓу патничко и товарно возило кај месноста викана Просеченик во атарот на селото Псача.

Безмалку два часа патот  Крива Паланка - Куманово ги заглави македонските туристи и скијачи кои се враќаат од зимските центри од соседна Бугарија.

Од АМСМ велат дека сообраќајот е ставен во нормала и движењето се одвива непречено.Можеби ќе ве интересира

Додека пукале во таткото, му го убиле 8-годишното синче во кумановско

Додека пукале во таткото, му го убиле 8-годишното синче во кумановско

Помалите домашни фирми најчесто имаат партнери од регионов

Помалите домашни фирми најчесто имаат партнери од регионов

Ивор Мицковски: Историски најлош резултат за СДСМ

Ивор Мицковски: Историски најлош резултат за СДСМ

Саниран дефектот на „Видое Смилевски Бато“ 11

Саниран дефектот на „Видое Смилевски Бато“ 11

Зеколи: Власта понижувачки изгуби, опозицијата убедливо победи

Зеколи: Власта понижувачки изгуби, опозицијата убедливо победи

УТРИНСКИ ФОКУС: Во втор круг силите ќе ги мерат Пендаровски и Силјановска

УТРИНСКИ ФОКУС: Во втор круг силите ќе ги мерат Пендаровски и Силјановска

Атанасоски: Апсолутен црвен аларм кон политиките на власта

Атанасоски: Апсолутен црвен аларм кон политиките на власта

Епидемијата на морбили не стивнува: Вакцинацијата задолжителна и за училиште

Епидемијата на морбили не стивнува: Вакцинацијата задолжителна и за училиште

Савески: Стравувам дека власта ќе посегне по нерегуларности во вториот круг за да избегне бламажа

Савески: Стравувам дека власта ќе посегне по нерегуларности во вториот круг за да избегне бламажа