22 Март, 2018
0.0791

(ФОТО) СРБИ РАСКАЖУВААТ: Како е на Сент Мартин по ураганот Ирма?

Објавено во: Свет 13 Септември, 2017

Едно момче го изгубило пасошот по што е вратено од аеродром. 

Меѓу „заробените“ Срби има и два бебиња на возраст од 3 и 5 месеци. 

На островот Сент Мартин по ураганот Ирма луѓето се без храна и вода. 

Состојбата е алармантна, а како што пишуваат српските медиуми постојат сомнежи дека 100 луѓе се убиени. 

Локалното население и туристите се „заробени“ на островот. 

На холандската страна од островот има околу 50 Срби. 

„Слушнавме дека на другата страна е хаос, а овде брзо се слуша. Турците и Американците со авиони дојдоа да ги евакуираат своите државјани, а по нашите никој не дојде“ - велат Србите. 

Ураганот го уништи островот и остави урнатини. Според BBC се очекува бројот на жртви да расте. 


Можеби ќе ве интересира

Нема повеќе политичко гласање со џамлии, отсега ќе се гласа со гласачки ливчиња во Гамбија

Нема повеќе политичко гласање со џамлии, отсега ќе се гласа со гласачки ливчиња во Гамбија

Памела Андерсон мета на ФБИ

Памела Андерсон мета на ФБИ

Миранда од „Сексот и градот“ влегува на политичката сцена на САД

Миранда од „Сексот и градот“ влегува на политичката сцена на САД

Полиграфското тестирање ја откри вистината за порно актерката и аферата со Трамп

Полиграфското тестирање ја откри вистината за порно актерката и аферата со Трамп

Во Лондон поставени градски клупи кои апсорбираат смог

Во Лондон поставени градски клупи кои апсорбираат смог

Зошто Фејсбук загуби 37 милијарди долари?

Зошто Фејсбук загуби 37 милијарди долари?

Oва е поголема опасност од напливот на џихадистите

Oва е поголема опасност од напливот на џихадистите

Пукал во бившата девојка и други ученици по што е убиен

Пукал во бившата девојка и други ученици по што е убиен

Еве каде би сакале да живеете: Виена е град со најквалитетен живот во светот

Еве каде би сакале да живеете: Виена е град со најквалитетен живот во светот