22 Април, 2019
0.0264

(ФОТО) Станарите на „Пелагонија“ од срам сами си го исчистија сметот, пред да дојде „Комунална хигиена“

Објавено во: Македонија 12 Февруари, 2019

Станарите на студентскиот дом „Пелагонија“ сами го исчистија купот со смет веднаш до самиот објект во општина Кисела Вода по реакциите на згрозување на социјалните мрежи на објавената фотографија.

Вчера од ЈП „Комунална хигоена“ известија дека денеска ќе интервенираат иако тоа не е нивна надлежност, но тоа најверојатно нема да биде потребно затоа што мини-депонијата е отстранета уште од вчера.

Претходно, коментирајќи го несовесното однесување, граѓаните критикуваа дека жителите сметот го фрлале директно од собите долу во дворот.


Можеби ќе ве интересира

Додека пукале во таткото, му го убиле 8-годишното синче во кумановско

Додека пукале во таткото, му го убиле 8-годишното синче во кумановско

Помалите домашни фирми најчесто имаат партнери од регионов

Помалите домашни фирми најчесто имаат партнери од регионов

Ивор Мицковски: Историски најлош резултат за СДСМ

Ивор Мицковски: Историски најлош резултат за СДСМ

Саниран дефектот на „Видое Смилевски Бато“ 11

Саниран дефектот на „Видое Смилевски Бато“ 11

Зеколи: Власта понижувачки изгуби, опозицијата убедливо победи

Зеколи: Власта понижувачки изгуби, опозицијата убедливо победи

УТРИНСКИ ФОКУС: Во втор круг силите ќе ги мерат Пендаровски и Силјановска

УТРИНСКИ ФОКУС: Во втор круг силите ќе ги мерат Пендаровски и Силјановска

Атанасоски: Апсолутен црвен аларм кон политиките на власта

Атанасоски: Апсолутен црвен аларм кон политиките на власта

Епидемијата на морбили не стивнува: Вакцинацијата задолжителна и за училиште

Епидемијата на морбили не стивнува: Вакцинацијата задолжителна и за училиште

Савески: Стравувам дека власта ќе посегне по нерегуларности во вториот круг за да избегне бламажа

Савески: Стравувам дека власта ќе посегне по нерегуларности во вториот круг за да избегне бламажа