24 Февруари, 2020
0.0169

(ФОТО) СТРАВИЧНА ТРАГЕДИЈА: Загина млад возач на автобус во Земун

Објавено во: Балкан 12 Февруари, 2020

Во стравичен судир на два автобуси и еден автомобил, кој се случил околу 4 часот во српски Земун настрадал млад возач на градски автобус . Како што е објавено на Фејсбук страницата на тоа претпријатието се работи за 31 годишниот Бојан Периќ.

Колегите на возачот се простуваат од младиот Бојан, наведувајќи дека е голема тага тоашто се случило.

Имено, српските медиуми ги објавија и првичните фотографии од тешката сообраќајна несреќа.

Како што се пишува, неофицијално, несреќата на предизвикал возач на автомобил кој се обидел да избега но набрзо е уапсен. Истрагата е во тек а се судриле два автобуси, еден од градски, еден приватен и едно возило на улицата Цар Душан.

Автобусот чиј возач загина, наводно возел празен од гаражата во Земун да се вклучи на линијата 15.Foto: Facebook Printscreen/Goran Vesić


Можеби ќе ве интересира

НАПОЛНИЛЕ 12 КИЛОГРАМИ ХЕРОИН ВО АВТОМОБИЛ - ги фатиле во Црна Гора

НАПОЛНИЛЕ 12 КИЛОГРАМИ ХЕРОИН ВО АВТОМОБИЛ - ги фатиле во Црна Гора

ЌЕ ГИ УКИНЕ ТАКСИТЕ ЗА СРБИЈА - косовскиот премиер Курти дал ветување

ЌЕ ГИ УКИНЕ ТАКСИТЕ ЗА СРБИЈА - косовскиот премиер Курти дал ветување

ТЛОТО НЕ МИРУВА - Силен земјотрес кај турско-иранската граница, најмалку 7 загинати

ТЛОТО НЕ МИРУВА - Силен земјотрес кај турско-иранската граница, најмалку 7 загинати

Путин го советувал Вучиќ да го купи ракетниот систем Панцир

Путин го советувал Вучиќ да го купи ракетниот систем Панцир

ОВДЕ МОЖЕТЕ ДА КУПИТЕ КУЌА ЗА БАДИЈЛА - еве што треба да исполните

ОВДЕ МОЖЕТЕ ДА КУПИТЕ КУЌА ЗА БАДИЈЛА - еве што треба да исполните

(ФОТО) Сакала преку врзани чаршафи да се симне од трети кат - еве што ја снашло

(ФОТО) Сакала преку врзани чаршафи да се симне од трети кат - еве што ја снашло

СЕ ОГЛАСИ ВЕДРАНА РУДАН ЗА СКАНДАЛОТ - конечно сите знаат која е Јосипа Лисац

СЕ ОГЛАСИ ВЕДРАНА РУДАН ЗА СКАНДАЛОТ - конечно сите знаат која е Јосипа Лисац

СЕ СПОМЕНА ЛУКСУЗНА ВИЛА: Борисов тврди дека нема имот во Барселона

СЕ СПОМЕНА ЛУКСУЗНА ВИЛА: Борисов тврди дека нема имот во Барселона

КРАЈ ЗА БОНДСТИЛ: Американските трупи ќе се повлечат од Косово?

КРАЈ ЗА БОНДСТИЛ: Американските трупи ќе се повлечат од Косово?