13 Август, 2020
0.0505

(ФОТО) СТРАВИЧНА ТРАГЕДИЈА: Загина млад возач на автобус во Земун

Објавено во: Балкан 12 Февруари, 2020

Во стравичен судир на два автобуси и еден автомобил, кој се случил околу 4 часот во српски Земун настрадал млад возач на градски автобус . Како што е објавено на Фејсбук страницата на тоа претпријатието се работи за 31 годишниот Бојан Периќ.

Колегите на возачот се простуваат од младиот Бојан, наведувајќи дека е голема тага тоашто се случило.

Имено, српските медиуми ги објавија и првичните фотографии од тешката сообраќајна несреќа.

Како што се пишува, неофицијално, несреќата на предизвикал возач на автомобил кој се обидел да избега но набрзо е уапсен. Истрагата е во тек а се судриле два автобуси, еден од градски, еден приватен и едно возило на улицата Цар Душан.

Автобусот чиј возач загина, наводно возел празен од гаражата во Земун да се вклучи на линијата 15.Foto: Facebook Printscreen/Goran Vesić


Можеби ќе ве интересира

Србија воведува задолжителен ПЦР тест и 14-дневен карантин за странците?

Србија воведува задолжителен ПЦР тест и 14-дневен карантин за странците?

Србите се надеваат дека во септември ќе летуваат во Грција, а Грците воведоа нови мерки

Србите се надеваат дека во септември ќе летуваат во Грција, а Грците воведоа нови мерки

Дали Србија најде решение за наставата во време на пандемија?

Дали Србија најде решение за наставата во време на пандемија?

ПУКАЊЕ ВО ЕГЕЈСКО МОРЕ: Грците отвориле оган

ПУКАЊЕ ВО ЕГЕЈСКО МОРЕ: Грците отвориле оган

5 места за супер одмор во Албанија: Кристални плажи и ниски цени

5 места за супер одмор во Албанија: Кристални плажи и ниски цени

Косово бара помош, му се заканува хуманитарна катастрофа

Косово бара помош, му се заканува хуманитарна катастрофа

(ФОТО+ВИДЕО) ПЕТ ЖРТВИ МЕЃУ КОИ И БЕБЕ: Поплави погодија грчки остров

(ФОТО+ВИДЕО) ПЕТ ЖРТВИ МЕЃУ КОИ И БЕБЕ: Поплави погодија грчки остров

На 53 години, најпознатиот албански скулптор ја загуби битката со короната, Рама со трогателни зборови

На 53 години, најпознатиот албански скулптор ја загуби битката со короната, Рама со трогателни зборови

(ВИДЕО) ВОЗАЧОТ ПРЕЖИВЕАЛ - мал авион се сруши во Грција

(ВИДЕО) ВОЗАЧОТ ПРЕЖИВЕАЛ - мал авион се сруши во Грција