06 Декември, 2019
0.0184

(ФОТО) Тајфун уби 28 луѓе во Кина

Објавено во: Свет 11 Август, 2019

Тајфунот Лекима, кој го погоди источниот дел на Кина уби 28 лица, а 20 се сметаат за исчезнати. 

Евакуирани се над милион луѓе, а обилните дождови предизвикаа лизгање на земјиштето. Во источната провинција Џејијанг, која беше погодена од тајфунот Лекима со налети на ветрот до 187 километри час има нарушувања во сообраќајот, а илјадници летови и железничките поаѓања беа откажани. Уништени се 173.000 хектари посеви и 34.000 домаќинства во Џејијанг. 

 фото ЕПА

Можеби ќе ве интересира

Иако почнува да доминира, Макрон е исправен пред голем предизвик

Иако почнува да доминира, Макрон е исправен пред голем предизвик

(ФОТО+ВИДЕО) Експлозија на плин во зграда во Словачка уби најмалку пет луѓе

(ФОТО+ВИДЕО) Експлозија на плин во зграда во Словачка уби најмалку пет луѓе

ФРАНЦИЈА НА НОЗЕ: Му порачаа на Макрон да се откаже од реформите во пензискиот систем

ФРАНЦИЈА НА НОЗЕ: Му порачаа на Макрон да се откаже од реформите во пензискиот систем

Руски хакери украле повеќе од 100 милиони долари

Руски хакери украле повеќе од 100 милиони долари

Граната е фрлена во прифатилиште за деца бегалци во Мадрид

Граната е фрлена во прифатилиште за деца бегалци во Мадрид

Турција ќе ја исфрлат од НАТО?

Турција ќе ја исфрлат од НАТО?

(ФОТО+ВИДЕО) ПЛАН НА САУДИЈЦИТЕ: Во пустина ќе никне град

(ФОТО+ВИДЕО) ПЛАН НА САУДИЈЦИТЕ: Во пустина ќе никне град

(ВИДЕО) НА МАКРОН МУ ГОРИ ПОД НОЗЕТЕ: Французите излегоа на најмасовните демонстрации

(ВИДЕО) НА МАКРОН МУ ГОРИ ПОД НОЗЕТЕ: Французите излегоа на најмасовните демонстрации

Ја нарече Грета луда и опасна

Ја нарече Грета луда и опасна