22 Септември, 2020
0.0344

(ФОТО) Уште едно спортско семејство загина во хеликоптерот на Коби

Објавено во: Свет 27 Јануари, 2020

Џон Алтобели, бејзбол тренерот на колеџот Оринџ Коуст, неговата ќерка Алиса и сопругата Кери загинале во хеликоптерот на Коби Брајант кој се урна близу Лос Анџелес, пренесе и „ЛА Тајмс“.

Братот на бејзбол тренерот Алтобели, Тони, потврдил за „СиЕнЕн“ дека тој и неговото семејство се качиле во хеликоптерот кој набрзо се урнал во местото Калабасас.


Џана Марија Брајант и Алиса Алтобели биле соиграчки во Мамба акедемијата и патувале од Оранџ Каунти во Таусанд Оукс како што изјавил помошник тренерот на Оринџ Коуст колеџот Рон Ла Руф за американските медиуми.

-Тоа беше нешто што Џон често го правеше, одеа со хеликоптер на натпревар и ги гледаа своите ќерки, изјавил Ла Руф.


Cbsnews пренесе дека в несреќата загинала и тренерката по кошарка на девојчињата Кристина Мејсер.

Во несреќата загинале вкупно девет лица.

Можеби ќе ве интересира

НЕМАШЕ КАРАНТИН: Швеѓаните го победија коронавирусот?

НЕМАШЕ КАРАНТИН: Швеѓаните го победија коронавирусот?

НЕМА ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР: Германски виролог вели дека коронавирусот е најмалку четири пати поопасен од грип

НЕМА ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР: Германски виролог вели дека коронавирусот е најмалку четири пати поопасен од грип

Во која држава веќе има и трет бран на коронавирус?

Во која држава веќе има и трет бран на коронавирус?

Младенци од каде било ќе добијат 3.000 евра ако се венчаат на Сицилија

Младенци од каде било ќе добијат 3.000 евра ако се венчаат на Сицилија

Анкета: Американците и Украинците најголеми непријатели за Русите, Србите на маргините како пријатели

Анкета: Американците и Украинците најголеми непријатели за Русите, Србите на маргините како пријатели

Две земји во Европа ги враќаат рестрикциите

Две земји во Европа ги враќаат рестрикциите

СТРАВ ВО КИНА: Се шири нова зараза

СТРАВ ВО КИНА: Се шири нова зараза

Сериозно во Европа: СЗО предупредува на огромен број млади заразени, само за една недела 300.000 нови позитивни на ковид

Сериозно во Европа: СЗО предупредува на огромен број млади заразени, само за една недела 300.000 нови позитивни на ковид

ТРКА ЗА КУПУВАЊЕ ВАКЦИНА: Богатите или сиромашните земји први ќе стигнат до неа?

ТРКА ЗА КУПУВАЊЕ ВАКЦИНА: Богатите или сиромашните земји први ќе стигнат до неа?