26 Септември, 2020
0.0266

(ФОТО) Водно осамна под снежна покривка, а времето денес ќе биде вакво

Објавено во: Мои пари 04 Декември, 2019

Скопско Водно се разбуди под бела покривка.


Снегот кој синоќа вееше успеа да задржи неколку сантиметри на планината која се издига над метрополата додека градот не успеа да го задржи долго снегот поради паралелните врнежи од дожд.

За денеска метеоролозите најавија студено и промеливо време со ветер од север.


Пет степени е максималната дневна температура која ќе се искачи ширум државата додека во Скопје синоптичарите прогнозираат максимални  четири степени.

Ова време ќе се задржи и во следнире неколку дена се до викендот кога се очекува пораст на температурите.


Можеби ќе ве интересира

7 врвни филмски наслови на репертоарот на А1 Drive-in киното

7 врвни филмски наслови на репертоарот на А1 Drive-in киното

Здравјето - клучен темел за достоинствен, среќен и исполнет живот

Здравјето - клучен темел за достоинствен, среќен и исполнет живот

Силк Роуд Банка во понеделник започнува исплатата на пензиите за месец септември

Силк Роуд Банка во понеделник започнува исплатата на пензиите за месец септември

ОКТА инсталираше фотоволтаична централа на меѓународното училиште НОВА

ОКТА инсталираше фотоволтаична централа на меѓународното училиште НОВА

Со изедначување на акцизата на екстра лесното гориво доби и животната средина и граѓаните

Со изедначување на акцизата на екстра лесното гориво доби и животната средина и граѓаните

Лаци со години играл исти бројки: Семејството Јанковски од Битола добија седумка на Лото 7

Лаци со години играл исти бројки: Семејството Јанковски од Битола добија седумка на Лото 7

ОКТА инсталираше фотоволтаична централа на меѓународното училиште НОВА

ОКТА инсталираше фотоволтаична централа на меѓународното училиште НОВА

Две кампањи на Њу момент во финалето на фестивалот за маркетинг „БалКанс“

Две кампањи на Њу момент во финалето на фестивалот за маркетинг „БалКанс“

ИутеКредит е првата естонска компанија која се најде во Генералниот Стандард на Франкфуртската Берза

ИутеКредит е првата естонска компанија која се најде во Генералниот Стандард на Франкфуртската Берза