26 Јуни, 2019
0.0277

(ФОТО) Возило се запали на бензинска станица на „Макпетрол“

Објавено во: Македонија 24 Мај, 2019

Возило се запали на самата бензинска станица на „Макпетрол“ во центарот на Скопје, односно спротив Соборен храм „Св.Климент“, а интервенираше и пожарната служба и полицијата, но на крајот се заврши без последици.

Алармите се вклучиле и сите од околината побегнале, а поради опасноста од експлозија беше затворен пристапот на улицата која ги поврзува булеварите Партизански одреди и Илинденска.

Еден од вработените од бензинската станица сепак успеа да го изгасне возилото со противпожарен апарат.


Можеби ќе ве интересира

УТРИНСКИ ФОКУС: Нови министри од реконструкцијата на Влада - Од денес субвенции за електрични тротинети

УТРИНСКИ ФОКУС: Нови министри од реконструкцијата на Влада - Од денес субвенции за електрични тротинети

Од денеска пријавување за нови субвенции за електрични тротинети и велосипеди

Од денеска пријавување за нови субвенции за електрични тротинети и велосипеди

Шекеринска втор пат како „рамноправна“ во Брисел

Шекеринска втор пат како „рамноправна“ во Брисел

Министерката Сореиде денес во Скопје

Министерката Сореиде денес во Скопје

Првите тренинзи ни беа во парк, но испишавме историја: Приказната за македонскиот рагби клуб

Првите тренинзи ни беа во парк, но испишавме историја: Приказната за македонскиот рагби клуб

Денес нестабилно: Кога се очекува стабилизација на времето

Денес нестабилно: Кога се очекува стабилизација на времето

Тешка сообраќајна незгода кај Охрид: Има и повредени

Тешка сообраќајна незгода кај Охрид: Има и повредени

Арсовски: Ако не се смени начинот на владеење залудно е да се сменат и сите функционери

Арсовски: Ако не се смени начинот на владеење залудно е да се сменат и сите функционери

(ФОТО) Трајан Димковски се уште неизбран го испрати Љупчо Николовски од МЗШВ

(ФОТО) Трајан Димковски се уште неизбран го испрати Љупчо Николовски од МЗШВ