24 Април, 2019
0.0306

(ФОТО) ЗА СЕКУНДА ГО ИЗГУБИЈА ДОМОТ: Воз удри во камион кој заврши врз куќа

Објавено во: Свет 06 Март, 2019

Додека го пиеле утринското кафе, луѓе останале без својот дом откако воз „исфрлил“ цел камион врз нивната куќа. 

Според полицијата, воз удрил во камион додека камионот ја преминувал пругата и од силината на ударот, буквално камионот е фрлен врз куќата на Јакоб и Мариана.

Франц Мундерфинг за австриските медиуми вели дека неговите родители се очајни. 

83-годишниот Јакоб и 79-годишната Мариана го пиеле утринското кафе во својот дом, во понеделникот, кога во нивната дневна соба „слетал“ цел камион и практично ја смачкал куќата.

Ѕидовите се срушиле, а камионот застанал на само два метри од луѓето. 

Во оваа куќа сопружниците живееле 62 години, но сега не можат да живеат таму затоа што објектот ќе мора да се урне. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Телохранителите на Ким повторно шокираат: Нема да верувате што направија пред тој да излезе од возот

(ВИДЕО) Телохранителите на Ким повторно шокираат: Нема да верувате што направија пред тој да излезе од возот

(ВИДЕО) Историска посета: Ким Џонг Ун пречекан со леб и сол во Русија

(ВИДЕО) Историска посета: Ким Џонг Ун пречекан со леб и сол во Русија

(ВИДЕО+ФОТО) Дали ова се напаѓачите: ИСИС oбјави фотографии и видео од луѓе за кои тврди дека ги извеле нападите во Шри Ланка

(ВИДЕО+ФОТО) Дали ова се напаѓачите: ИСИС oбјави фотографии и видео од луѓе за кои тврди дека ги извеле нападите во Шри Ланка

Познат првиот кандидат кој ќе се обиде догодина да му ја земе Белата куќа на Трамп

Познат првиот кандидат кој ќе се обиде догодина да му ја земе Белата куќа на Трамп

Блиндиран воз ита кон Владивосток: Путин и Ким на значајна средба

Блиндиран воз ита кон Владивосток: Путин и Ким на значајна средба

Белорусија ќе ја остави Европа без бензин поради Русија

Белорусија ќе ја остави Европа без бензин поради Русија

Кој кому се одмаздува: Шри Ланка за Нов Зеланд

Кој кому се одмаздува: Шри Ланка за Нов Зеланд

(ВИДЕО) СТРАОТНА ГЛЕТКА ОД ФИЛИПИНИТЕ: Народот трча за да се спаси – објекти се нишаат како лулашки

(ВИДЕО) СТРАОТНА ГЛЕТКА ОД ФИЛИПИНИТЕ: Народот трча за да се спаси – објекти се нишаат како лулашки

Расте бројот на жртви во Шри Ланка: Нови приведени осомничени лица

Расте бројот на жртви во Шри Ланка: Нови приведени осомничени лица