16 Јули, 2019
0.0187

(ФОТО) Зорица Брунцлик на погребот на Мира Милошевиќ

Објавено во: Балкан 20 Април, 2019

Мирјана Марковиќ, поранешен претседател на ЈУЛ и сопругата на Слободан Милошевиќ, денес е погребана во семејната куќа во Пожаревац. 

Присутна на погребувањето на нејзината урна, покрај симпатизерите на нејзиното дело, поранешни и актуелни политичари, функционери и соработници на нејзиниот сопруг, пријатели, познаници, беше и фолк-пејачката Зорица Брунцлик.Можеби ќе ве интересира

Над 3.500 молњи во Грција - се очекува нова бура

Над 3.500 молњи во Грција - се очекува нова бура

Какви договори ќе потпишат Макрон и Вучиќ?

Какви договори ќе потпишат Макрон и Вучиќ?

Вучиќ: Со цело срце ја прифаќам идејата на Заев кажана пред руските комичари

Вучиќ: Со цело срце ја прифаќам идејата на Заев кажана пред руските комичари

Може ли Макрон „да го притисне“ дијалогот меѓу Белград и Приштина?

Може ли Макрон „да го притисне“ дијалогот меѓу Белград и Приштина?

Ципрас: На СИРИЗА и е потребна транформација

Ципрас: На СИРИЗА и е потребна транформација

Макрон доаѓа во посета на Белград, а Вучиќ за него има неколку подароци

Макрон доаѓа во посета на Белград, а Вучиќ за него има неколку подароци

Арапите инвестираат во уште една балканска земја

Арапите инвестираат во уште една балканска земја

(ВИДЕО) Бугарија очекува бури, а еве како изгледа снегот кој падна на Мусала

(ВИДЕО) Бугарија очекува бури, а еве како изгледа снегот кој падна на Мусала

Поплави во западна Грција, луѓето се евакуираат

Поплави во западна Грција, луѓето се евакуираат