21 Септември, 2020
0.0428

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Скопјани го искористија убавото време

Објавено во: Македонија 29 Март, 2020

Фото: Вангел Тануровски

Скопјани го искористија сончевото време и во голем број излегоа на местата предвидени за прошетка и рекреација.

И покрај актуелната ситуација, не ја пропуштија приликата пред стапувањето на забраната за движење од 16.00 часот.


Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украден мртовец во Струмица, а младо моче почина од коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украден мртовец во Струмица, а младо моче почина од коронавирусот

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот

Еве како изгледа пешачката зона покрај Вардар денес

Еве како изгледа пешачката зона покрај Вардар денес

ЦРН БИЛАНС: Досега 700 граѓани починаа од коронавирусот

ЦРН БИЛАНС: Досега 700 граѓани починаа од коронавирусот

Ковид -19 се појави и во кумановската градинка

Ковид -19 се појави и во кумановската градинка

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Починаа 7 лица, а има и нови 45 заразени

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Починаа 7 лица, а има и нови 45 заразени

(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ТЕПАЧКА ВО СТРУМИЦА - дали полицијата ги брка крадците на мртовецот

(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ТЕПАЧКА ВО СТРУМИЦА - дали полицијата ги брка крадците на мртовецот

ШТО ИМ Е ПОЕНТАТА - Влегоа во Парламентот во коалиција со СДСМ, сега пратениците на БЕСА ќе бидат независни

ШТО ИМ Е ПОЕНТАТА - Влегоа во Парламентот во коалиција со СДСМ, сега пратениците на БЕСА ќе бидат независни

ИМАШЕ САМО 22 ГОДИНИ: Moмче од Свети Николе почина од коронавирусот

ИМАШЕ САМО 22 ГОДИНИ: Moмче од Свети Николе почина од коронавирусот