16 Октомври, 2019
0.0160

(ФОТО+ВИДЕО) ПО ИРМА: Што затекнаа повратниците во своите градови?

Објавено во: Свет 12 Септември, 2017

На Флорида штетите се мали во однос на она што ураганот Ирма го предизвика на Карибите. 

На луѓето кои се вратија дома по ураганот ќе им требаат недели и месеци за да се вратат во нормала. 

Се проценува дека 12.5 милиони луѓе на Флорида се без струја и таквата состојба ќе потрае некое време. 

Иако Мајами беше поштеден од силен удар, сепак туристичкиот центар на САД изгледа апокалиптично. 

Улиците се поплавени, а многу куќи се без покриви. 

Енигма е што се случува со малите острови на југот на Флорида каде ураганот удри со јачина од 4 категорија. 

Бројот на мртви во САД е 10. Третина од жителите на Флорида заминале пред да удри ураганот. 

Над 200.000 луѓе побарале сместување во 700 засолништа. 


Можеби ќе ве интересира

Уште една земја ќе оди на референдум за независност

Уште една земја ќе оди на референдум за независност

(ВИДЕО) ЧЕРНОБИЛ Е ДОМ НА НАЈУПОРНИТЕ: Не го напуштиле и покрај катастрофата

(ВИДЕО) ЧЕРНОБИЛ Е ДОМ НА НАЈУПОРНИТЕ: Не го напуштиле и покрај катастрофата

БРЕГЗИТ САГА: На Џонсон му тече времето, ќе падне договор во последен момент?

БРЕГЗИТ САГА: На Џонсон му тече времето, ќе падне договор во последен момент?

ЕУ БАРА ТУРЦИЈА ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД СИРИЈА: Eрдоган не попушта

ЕУ БАРА ТУРЦИЈА ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД СИРИЈА: Eрдоган не попушта

Орбан го призна поразот: Опозицијата ќе ја „буди“ Будимпешта во Европа

Орбан го призна поразот: Опозицијата ќе ја „буди“ Будимпешта во Европа

(ВИДЕО) СИЛЕН ТАЈФУН СЕ БЛИЖИ ДО ЈАПОНИЈА: Евакуирани милиони, има жртви, ветер корне кровови

(ВИДЕО) СИЛЕН ТАЈФУН СЕ БЛИЖИ ДО ЈАПОНИЈА: Евакуирани милиони, има жртви, ветер корне кровови

Шведска бара ЕУ да воведе ембарго за извоз на оружје во Турција

Шведска бара ЕУ да воведе ембарго за извоз на оружје во Турција

Прашајте ме уште нешто: Украинскиот претседател Зеленски одржа прес долг 14 часа

Прашајте ме уште нешто: Украинскиот претседател Зеленски одржа прес долг 14 часа

(ВИДЕО) ВРЕДАТ МИЛИОНИ А СКАПУВААТ ВО ПУСТИНА: Вака изгледа отпад со луксузни автомобили во Дубаи

(ВИДЕО) ВРЕДАТ МИЛИОНИ А СКАПУВААТ ВО ПУСТИНА: Вака изгледа отпад со луксузни автомобили во Дубаи