21 Мај, 2018
0.3439
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

(ФОТО+ВИДЕО) ПО ИРМА: Што затекнаа повратниците во своите градови?

Објавено во: Свет 12 Септември, 2017

На Флорида штетите се мали во однос на она што ураганот Ирма го предизвика на Карибите. 

На луѓето кои се вратија дома по ураганот ќе им требаат недели и месеци за да се вратат во нормала. 

Се проценува дека 12.5 милиони луѓе на Флорида се без струја и таквата состојба ќе потрае некое време. 

Иако Мајами беше поштеден од силен удар, сепак туристичкиот центар на САД изгледа апокалиптично. 

Улиците се поплавени, а многу куќи се без покриви. 

Енигма е што се случува со малите острови на југот на Флорида каде ураганот удри со јачина од 4 категорија. 

Бројот на мртви во САД е 10. Третина од жителите на Флорида заминале пред да удри ураганот. 

Над 200.000 луѓе побарале сместување во 700 засолништа. 


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО)Најинтересниот момент од Кралската свадба според социјалните мрежи

(ФОТО)Најинтересниот момент од Кралската свадба според социјалните мрежи

Oд Мајк Пенс стигна охрабрување за Ципрас и Заев

Oд Мајк Пенс стигна охрабрување за Ципрас и Заев

Познат режисер обвинет за силување

Познат режисер обвинет за силување

(КРАЛСКА СВАДБА) Како ѝ се оддаде почит на покојната принцеза Дијана?

(КРАЛСКА СВАДБА) Како ѝ се оддаде почит на покојната принцеза Дијана?

(ВИДЕО) Погледнете како Русите го изградија најдолгиот мост во Европа

(ВИДЕО) Погледнете како Русите го изградија најдолгиот мост во Европа

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЦРКВА: Сакале да земат заложници

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЦРКВА: Сакале да земат заложници

Во Мурманск претставена првата пловечка нуклеарна централа

Во Мурманск претставена првата пловечка нуклеарна централа

(ВИДЕО+ФОТО) ЛАВА ТЕЧЕ ПО УЛИЦИТЕ НА ХАВАИ: Не се знае кога хаосот ќе заврши

(ВИДЕО+ФОТО) ЛАВА ТЕЧЕ ПО УЛИЦИТЕ НА ХАВАИ: Не се знае кога хаосот ќе заврши

ЕВАКУИРАН ТРГОВСКИ: Maж со маска и пушка влегол внатре

ЕВАКУИРАН ТРГОВСКИ: Maж со маска и пушка влегол внатре