11 Декември, 2019
0.0176

(ФОТО+ВИДЕО) ПОТРЕСНИ СЛИКИ ОД ЗАВОД ВО САРАЕВО: Децата врзани за радијатори и кревети

Објавено во: Балкан 20 Ноември, 2019

Деца врзани за радијатори и кревети, е случајот во Босна кој ги растажи сите.

Фотографии од деца врзани за мебел и радијатори ја растажи јавноста во регионот. Пратеничката во Парламентот на Босна и Херцеговина, Сабина Кудиќ на денешната прес-конфереција зборуваше за тоа како се третирани штитениците во Заводот за згрижување на ментално инвалидни деца и младинци во Пазариќ.

Како што пренесува Клих.ба, така врзани, многумина го минат поголемиот дел од денот, па и ноќта, а тоа доведува до нарушување на нивната физичка и ментална состојба.

Кудиќ рече дека децата и сами ги подаваат рацете за да бидат врзани, затоа што се навикнати на тоа.


Можеби ќе ве интересира

Турција ќе добие пари од ЕУ за бегалците

Турција ќе добие пари од ЕУ за бегалците

ВУЧИЌ ЧЕСТИТАШЕ: За него Хандке има неспоредливи морални квалитети, храброст и достоинство

ВУЧИЌ ЧЕСТИТАШЕ: За него Хандке има неспоредливи морални квалитети, храброст и достоинство

ПАНИКА ВО АЛБАНИЈА: Регистрирани се нови 12 земјотреси

ПАНИКА ВО АЛБАНИЈА: Регистрирани се нови 12 земјотреси

Повеќето балкански земји го бојкотираат нобеловецот Хандке кој негирал воени злосторства

Повеќето балкански земји го бојкотираат нобеловецот Хандке кој негирал воени злосторства

Турција гради куќи во Албанија по земјотресот, Рама им се „закани“ на сограѓаните

Турција гради куќи во Албанија по земјотресот, Рама им се „закани“ на сограѓаните

ЕУ ОДЛУЧИ: Србија во вторник отвара уште едно поглавје во преговорите

ЕУ ОДЛУЧИ: Србија во вторник отвара уште едно поглавје во преговорите

Албанските државјани во притвор по киднапирањето на македонскиот државјанин во Тирана

Албанските државјани во притвор по киднапирањето на македонскиот државјанин во Тирана

АЛБАНИЈА УШТЕ СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес, почувствуван до Црна Гора

АЛБАНИЈА УШТЕ СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес, почувствуван до Црна Гора

(ВИДЕО) Децата кои скокнаа од балкон при земјотресот Рама ги запозна со нивните идоли

(ВИДЕО) Децата кои скокнаа од балкон при земјотресот Рама ги запозна со нивните идоли