23 Март, 2018
0.0621

(ФОТО+ВИДЕО) ПУКАЊЕ ВО УЧИЛИШТЕ ВО НОВО МЕКСИКО: Има загинати деца

Објавено во: Свет 07 Декември, 2017

Најмалку три лица загинаа, a повеќе од 10 се повредени откако напаѓач пукал во училиште во американската сојузна држава Ново Мексико.

Според властите потврдени се три жртви, од кои двајца се студенти и еден е напаѓачот. Засега нема информации дали напаѓачот бил студент или посетител.

Не се знае под какви околности дошло до пукањето. Децата беа евакуирани од училиштето. 


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ОВА ГИ ЗАЧУДИ ЕКСПЕРТИТЕ: 150 китови се насукаа на плажа

(ВИДЕО) ОВА ГИ ЗАЧУДИ ЕКСПЕРТИТЕ: 150 китови се насукаа на плажа

Киднаперот е убиен, заврши заложничката драма во Франција

Киднаперот е убиен, заврши заложничката драма во Франција

Заложничка драма во Франција: Припадник на ИД држи заложници во супермаркет

Заложничка драма во Франција: Припадник на ИД држи заложници во супермаркет

Скрипал и неговата ќерка во неволја, експерти стравуваат за загрозување на нивните ментални способности

Скрипал и неговата ќерка во неволја, експерти стравуваат за загрозување на нивните ментални способности

БУРА ВО КАТАЛОНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, Каталонците не можат да изберат претседател

БУРА ВО КАТАЛОНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, Каталонците не можат да изберат претседател

Курц: Исламот е признат во Австрија, но не и радикализмот

Курц: Исламот е признат во Австрија, но не и радикализмот

Плејбој зајачицата и се извини на Меланија за аферата со Трамп

Плејбој зајачицата и се извини на Меланија за аферата со Трамп

Трамп ја прослави грчката независност во Белата куќа

Трамп ја прослави грчката независност во Белата куќа

Човековата негрижа нема граници: умре последниот мажјак од северниот бел носорог

Човековата негрижа нема граници: умре последниот мажјак од северниот бел носорог