21 Март, 2018
0.0633

ФРАНЦИЈА БАРА ДА ПРЕКИНЕ БЛОКАДАТА НА КАТАР: Обичните граѓани се најпогодени

Објавено во: Свет 15 Јули, 2017

Франција бара четирите арапски земји кои го изолираат Катар да ги прекинат мерките и конечно да заврши кризата во оваа мала заливска земја. 

Франција бара да се укинат мерките кои ги погодуваат граѓаните и луѓето кои се во мешани бракови, а чии членови се раздвоени. 

Саудиска Арабија, Бахреин, Египет и Обединети Арапски Емирати во јуни ги прекинаа односите со Катар и ја изолираа земјата по воздух, копно и море со тврдења дека Катар ги помага екстремистите. 

Овие земји и ги протераа катарските државјани. Кризата трае повеќе од месец дена. 

Катар негираше поврзаност со екстремистички групи. 

Можеби ќе ве интересира

Пукал во бившата девојка и други ученици по што е убиен

Пукал во бившата девојка и други ученици по што е убиен

Еве каде би сакале да живеете: Виена е град со најквалитетен живот во светот

Еве каде би сакале да живеете: Виена е град со најквалитетен живот во светот

Над 5 милијарди луѓе во светот ќе немаат доволно вода?

Над 5 милијарди луѓе во светот ќе немаат доволно вода?

Вооружен маж се забарикадирал во ресторан - има ли заложници?

Вооружен маж се забарикадирал во ресторан - има ли заложници?

(ФОТО) Погледнете како изгледа најоткачениот магичен хотел во светот

(ФОТО) Погледнете како изгледа најоткачениот магичен хотел во светот

Четиринаесет годишно девојче починало од две лименки засладен алкохолен пијалок

Четиринаесет годишно девојче починало од две лименки засладен алкохолен пијалок

ШТО НАПИШАЛА: Министерка поднесе оставка поради објава на Фејсбук

ШТО НАПИШАЛА: Министерка поднесе оставка поради објава на Фејсбук

Руски научник: Кој стои зад труењето на Скрипал и неговата ќерка?

Руски научник: Кој стои зад труењето на Скрипал и неговата ќерка?

Дали Земјата ќе остане без вода?

Дали Земјата ќе остане без вода?