29 Ноември, 2021
0.0247

Француската полиција трага по убиецот кој на маж му ја отсекол главата и му ја извадил утробата

Објавено во: Свет 20 Октомври, 2021

Грозоморно убиство се случи во позната туристичка област Прованса – Алпи Азурен брег во Франција.

Во Болен е пронајдено тело на маж без глава и отстранета утроба. Полицијата смета дека  не се работи за терористички напад.  Полицијата објави фотографија од мажот, кој е осомничен за ова убиство. Тој е идентификуван како Алекс Мартин, а моментално е во тек обемна полициска потрага по него. Полицијата ја предупреди јавноста дека осомничениот е вооружен со нож и е опасен. На сите кои ќе го видат советувано им е да пријават во полиција. Во Франција повремено се случуваат и терористички напади, при што имало и обезглавување на жртвите. 

Можеби ќе ве интересира

Инфицирани со омикрон има насекаде низ светот

Инфицирани со омикрон има насекаде низ светот

БИЗАРНА ГЛЕТКА: Чешкиот претседател Милош Земан ставен во стаклена кутија поради зарзата со ковид

БИЗАРНА ГЛЕТКА: Чешкиот претседател Милош Земан ставен во стаклена кутија поради зарзата со ковид

3Д СЛИКА НА ОМИКРОН ОБЈАВИНА НАУЧНИЦИТЕ: Еве како изгледаат мутациите на спајк протеинот

3Д СЛИКА НА ОМИКРОН ОБЈАВИНА НАУЧНИЦИТЕ: Еве како изгледаат мутациите на спајк протеинот

Оваа земја две недели нема да прима странци поради новиот сој омикрон

Оваа земја две недели нема да прима странци поради новиот сој омикрон

Светот е во „трка со времето“ со омикрон, вели Фон дер Лајен

Светот е во „трка со времето“ со омикрон, вели Фон дер Лајен

ПО 200 ЕВРА КАЗНА ЗА ТОЈ ШТО ЌЕ ОДБИЕ ДА НОСИ МАСКА, СЕКОЈ НАРЕДЕН ПАТ ДВОЈНО - еве која држава е решена вака да се справи со омикрон

ПО 200 ЕВРА КАЗНА ЗА ТОЈ ШТО ЌЕ ОДБИЕ ДА НОСИ МАСКА, СЕКОЈ НАРЕДЕН ПАТ ДВОЈНО - еве која држава е решена вака да се справи со омикрон

Курц објави како ќе се вика неговиот син

Курц објави како ќе се вика неговиот син

ЗЕМАН СТОЕШЕ ВО ПОСЕБНА КАБИНА: Чешкиот претседател го назначи новиот премиер во посебни услови

ЗЕМАН СТОЕШЕ ВО ПОСЕБНА КАБИНА: Чешкиот претседател го назначи новиот премиер во посебни услови

ОМИКРОН ПОТВРДЕН КАЈ 13 ПАТНИЦИ КОИ СТАСАА ВО ХОЛАНДИЈА: И другите позитивни се во карантин

ОМИКРОН ПОТВРДЕН КАЈ 13 ПАТНИЦИ КОИ СТАСАА ВО ХОЛАНДИЈА: И другите позитивни се во карантин