24 Мај, 2019
0.0226

Фрчковски: Брз импичмент и судење на претседателот

Објавено во: Македонија 06 Декември, 2018

Брз импичмент и судење на претседателот, според професорот Љубомир Фрчковски може да се случи по расплет на настаните од 17 април и ако се утврди дека и Ѓорѓе Иванов бил вмешан во сценариото за прогласување воена состојба. 

Oва тој го изјави вечерва во Анализа на ТВ 24. 

Тој вели дека ако Албанците кои наводно биле наоружани и го поминеле мостот, работата би отишла предалеку, но смета дека Американците интервенирале во последен момент. 

Вели дека имало луѓе кои биле плаќани на најнизок можен начин, за да потпалуваат. Смета дека врвот на криминалното гнездо мора да се изведе пред лицето на правдата, кое подготвувало монструозно сценарио за државен удар. 

Поранешниот министер за здравство, Имер Селмани пак смета дека по бегството на екс премиерот, Никола Груевски луѓето се охрабрени и со сведочењата многу работи ќе излезат на виделина. 

Можеби ќе ве интересира

Експлодира боца во „убавица“ во Карпош 4, сопственикот на станот на тереса на 16 кат чекал помош од пожарникарите

Експлодира боца во „убавица“ во Карпош 4, сопственикот на станот на тереса на 16 кат чекал помош од пожарникарите

Талат Џафери: Светите браќа оставија капитално дело

Талат Џафери: Светите браќа оставија капитално дело

(ФОТО) Возило се запали на бензинска станица на „Макпетрол“

(ФОТО) Возило се запали на бензинска станица на „Макпетрол“

Стево Пендаровски го отстапи претседателското столче

Стево Пендаровски го отстапи претседателското столче

Конгресот го изгласа новиот амбасадор на САД во Скопје

Конгресот го изгласа новиот амбасадор на САД во Скопје

Кои биле и како дејствувале светите браќа Кирил и Методиј

Кои биле и како дејствувале светите браќа Кирил и Методиј

Празничниот продолжен викенд ни носи ваква временска прогноза

Празничниот продолжен викенд ни носи ваква временска прогноза

На кој начин инфраструктурно ќе се поврзат Македонија и Црна Гора?

На кој начин инфраструктурно ќе се поврзат Македонија и Црна Гора?

Продолжува ширењето на морбили во земјава: Регистрирани нови случаи

Продолжува ширењето на морбили во земјава: Регистрирани нови случаи