21 Октомври, 2019
0.0201

Generali е најдобрата осигурителна компанија според Форбс, сега присутна и во Македонија

Објавено во: Економија 10 Октомври, 2019

Престижната италијанска групација „Генерали“ која од неодамна е присутна и во Македонија е најдобрата осигурителна компанија во светот на последната листа на „Форбс“ и „Статиста“. Од 2.000 рангирани јавни компании, „Форбс“ ги идентификува 250 најдобри фирми од критериумите за доверливост, социјално однесување, квалитет на производи и услуги и третман на вработените, спроведувајќи интервјуа во 50 земји.

„Генерали“ е рангирана на 61.место, повисоко од која било друга голема осигурителна компанија и единствената италијанска марка на списокот заедно со „Ферари“.


„Генерали“ сега е присутен на македонскиот пазар откако КД Фондови стана дел од таа меѓународна Групација. Во посета на Генерали Инвестмент АД Скопје беше и италијанскиот амбасадор во земјава Карло Ромео.

„Амбасадорот Ромео имаше интересна средба со Генералниот директор и вработените во Генерали Инвестмент Скопје, каде е присутна престижната италијанска групација „Генерали“, со добри можности за инвестиции, соопштија од Амбасадата на Италија во земјава.


Можеби ќе ве интересира

„Стопанска банка Скопје“ нуди 25 денари фиксна дивиденда за приоритетните акции

„Стопанска банка Скопје“ нуди 25 денари фиксна дивиденда за приоритетните акции

Се бара укинување на законот кој ќе им ги зголеми давачките на пазарџиите од 2020 година

Се бара укинување на законот кој ќе им ги зголеми давачките на пазарџиите од 2020 година

ГИ НАДМИНАА АМЕРИКАНЦИТЕ: Oваа земја има најмногу милионери

ГИ НАДМИНАА АМЕРИКАНЦИТЕ: Oваа земја има најмногу милионери

Илија Димовски се уште само ја подотвора вратата за државен ревизор

Илија Димовски се уште само ја подотвора вратата за државен ревизор

НОВ ПАД: Паѓа цената на бензините

НОВ ПАД: Паѓа цената на бензините

Со високи претставници на ММФ: Монетарната политика е соодветна и постигнато е историски највисоко ниво на девизните резерви

Со високи претставници на ММФ: Монетарната политика е соодветна и постигнато е историски највисоко ниво на девизните резерви

АЗЕСКИ: Ние сме дел од европското семејство и мора да продолжиме да се однесуваме така!

АЗЕСКИ: Ние сме дел од европското семејство и мора да продолжиме да се однесуваме така!

120 милиони долари од Светска банка за инфраструктура, енергетска ефикасност и модернизација на пензискиот и земјоделскиот сектор

120 милиони долари од Светска банка за инфраструктура, енергетска ефикасност и модернизација на пензискиот и земјоделскиот сектор

Нина Ангеловска: Ребалансот на буџетот не беше поради недостиг на приходи

Нина Ангеловска: Ребалансот на буџетот не беше поради недостиг на приходи