22 Април, 2018
0.0557

Генијален трик – Повеќе нема потреба од пеглање на облеката

Објавено во: Стил 17 Декември, 2017

Пеглањето е една од најомразените работи на жената, посебно во лето кога и без пегла е доволно висока температурата.

За таа цел, домаќинките од Азија открија трик кој злато вреди, па поради тоа нема да имате потреба од вклучување на пеглата.

Делува необично, но ќе заштедите на време, вложен труд и пари.

Облеката која планирате да ја испеглате, закачете ја во близина на тушот.

Додека вие сте под туш, пареата на лесен начин ќе ги израмни наборите.

Доколку облеката е влажна после тоа, оставете ја испружена на неколку минути во друга соба за да се исуши.

Можеби ќе ве интересира

Кои состојки се најдобри и најлесни за јадење пред спиење?

Кои состојки се најдобри и најлесни за јадење пред спиење?

Видео: Топ 10 серии наменети за интелигентна публика

Видео: Топ 10 серии наменети за интелигентна публика

Најдобриот саем за љубители на стилизирани мотори - Естетика која исчезнува

Најдобриот саем за љубители на стилизирани мотори - Естетика која исчезнува

Видео: Подводен апартман е новиот хит на Малдивите

Видео: Подводен апартман е новиот хит на Малдивите

Гастрономски експеримент ги спои крофните и бургерите

Гастрономски експеримент ги спои крофните и бургерите

„Исцелител“ најдобар дебитантски филм во Југоисточна Европа

„Исцелител“ најдобар дебитантски филм во Југоисточна Европа

Симптоми кои може да ги препознаете за вишок на шеќер во крвта

Симптоми кои може да ги препознаете за вишок на шеќер во крвта

Колку ќе заработува Роналдо со новиот договор

Колку ќе заработува Роналдо со новиот договор

Чуден експеримент за откажување од цигари

Чуден експеримент за откажување од цигари