20 Февруари, 2019
0.3003
    ALK 8426.71    0.33%     CEVI 900    0%     GRNT 820.28    0.05%     KMB 5540.25    0.52%     MPT 51499.79    0.24%     MTUR 5100    -0.21%     OHB 6800.4    1.21%     REPL 75000    0%     RMDEN16 98.2    0%     RZUS 108    2.86%     SBT 2618.86    8.55%     STB 1254.88    0.18%     TEL 315    0.16%     TNB 15500    0.03%     TTK 1379.91    -0.01%     UNI 2285.84    2.07%

ГЕНИЈАЛНО: На ден може да се заработат по 160 долари

Објавено во: Финансии 22 Септември, 2018

Еден Јапонец смисли бизнис од кој дневно се заработуваат по 160 долари. 

Тој наоѓа луѓе кои се платени да седат и да  ги слушаат клиентите. 

Тоа се претежно луѓе на возраст од 45 до 55 години, а еден час се наплаќа по 12,80 долари. 

Клиентите генерално се жени, а меѓу нив имало и старица на возраст од 80 години која еднаш неделно плаќа за да ја шетаат во парк. 

Тоа се луѓе на кои им е потребна некаква помош или некој да ги ислуша и да им прави друштво. 

Можеби ќе ве интересира

Зошто милиони Германци одат на „мини работа“?

Зошто милиони Германци одат на „мини работа“?

Лекар работи на крузер, има плата од 9.000 евра

Лекар работи на крузер, има плата од 9.000 евра

Умни совети за штедење на пари од млади пензионери

Умни совети за штедење на пари од млади пензионери

Странска банка ќе ги финансира новите патарини во Македонија, ќе трошат помалку струја

Странска банка ќе ги финансира новите патарини во Македонија, ќе трошат помалку струја

Oвие професии се најбарани во Русија

Oвие професии се најбарани во Русија

БАРААТ СЕЗОНЦИ: Дневно може да се заработат до 150 евра

БАРААТ СЕЗОНЦИ: Дневно може да се заработат до 150 евра

ДАВААТ ПО 2.100 ЕВРА: Бараат бравари, молери, заварувачи

ДАВААТ ПО 2.100 ЕВРА: Бараат бравари, молери, заварувачи

Во еден ден шест возачи им заминале во Германија

Во еден ден шест возачи им заминале во Германија

Долгот на САД со нов рекорд

Долгот на САД со нов рекорд