13 Ноември, 2018
0.2769
    ALK 8291.04    -0.21%     BESK 9682    0%     CEVI 1000    0%     GRNT 850    0%     KJUBI 1550    0%     KMB 5393.35    -0.32%     OHB 6727.78    0.6%     OKTA 5000    -2.21%     SBT 2529.55    -6.31%     STB 1288.66    1.68%     STBP 1250    0.62%     TETE 2416.06    1.86%     TKVS 5626    -3%     TNB 14790    -0.01%     TTK 1300    -0.83%

Германска фирма итно бара персонал за чистење: Прифатливи сите пасоши а добивате постојано вработување

Објавено во: Финансии 11 Септември, 2018

Компанијата „Klüh“ развива концепти за чистење по мерка за своите купувачи. Со партнерите од индустријата развиваат иновативни технички за чистење како би можеле брзо да работат. Се користат само средства кои ги задоволуваат критериумите за заштита на околината и одржливост.

Екологијата не ја исклучува економијата, велат од оваа компанија која потенцира транспарентност во секоја услуга. Долгогодишниот однос со клиентите претставуваат партнерство и доверлива соработка.

Како што стои во огласот, оваа компанија има потреба од работници за чистење.

Ваши задачи ќе бидат чистење и одржување на доделени простори според планот за чистење, еколошки прифатливо и внимателно ракување со материјали и опрема за чистење и дневно одвојување на професионален отпад и негово распределување.

Кои се критериумите:

-Да бидете флексибилни, доверливи и во чекор со келегите за краток рок

-Да имате добри манири и уреден изглед

-Да донесувате искуство во областа на хигиената и да имате добро познавање на германски јазик.

За возврат добивате еднаков третман со останатите при вработувањето, надомест за одговорноста односно бонуси и мотивација и регулирано работно време и сигурно и навремено плаќање.

Пријавувања се прават на линкот подолу

https://www.klueh.de/de/Kontaktformular.htm

Можеби ќе ве интересира

МФ: Со Буџетот за 2019 се намалува буџетскиот дефицит за половина милјарда денари

МФ: Со Буџетот за 2019 се намалува буџетскиот дефицит за половина милјарда денари

Што ќе прави Стопанска банка со зачуваната добивка од осум милиони евра

Што ќе прави Стопанска банка со зачуваната добивка од осум милиони евра

СЕГА Е АЛАРМАНТНО: Платите им се 2.000 евра, а сепак се селат

СЕГА Е АЛАРМАНТНО: Платите им се 2.000 евра, а сепак се селат

СО САМО 23 ГОДИНИ ЗАПЛОВИЛА ВО БИЗНИС ВОДИТЕ: Има еден совет за сите млади

СО САМО 23 ГОДИНИ ЗАПЛОВИЛА ВО БИЗНИС ВОДИТЕ: Има еден совет за сите млади

Се мајтапи ли УЈП со пензионерите?Требало да се донесе нов закон

Се мајтапи ли УЈП со пензионерите?Требало да се донесе нов закон

Тевдовски: И во Данска постои прогресивен данок

Тевдовски: И во Данска постои прогресивен данок

Власта прифати дури шест амандмани од опозицијата

Власта прифати дури шест амандмани од опозицијата

Лика не оди на владини седници, ама „растура“ по кафани

Лика не оди на владини седници, ама „растура“ по кафани

Се јави Кирил Миновски: Владата прави грешка што ги наградува неодговорните општини

Се јави Кирил Миновски: Владата прави грешка што ги наградува неодговорните општини