22 Август, 2019
0.0183

Германски, возбудлив, прифатлив: Видео серија за 120 години на иконите на Opel

Објавено во: Мои пари 18 Јули, 2019

• Историја низ видеа: Opel ги слави најфасцинантните модели со три видео клипови

• Агилност и динамика: Од 1899 со моделот Lutzmann до денешната Insignia

• Играта со карти станува реалност: познати личности и луѓе со бензин во крвта

Риселсхајм. 120 години автомобилско производство на Opel - 120 години полни со љубовни приказни. Приказни за вистински класични автомобили, како што се Opel Manta и Opel Kadett, но исто така и за авантурите на фанови што починале и кои никогаш не би размислувале за друг бренд. Сите тие се собрани и прославувани во видео серија од три дела која ќе биде објавена на YouTube и на каналите на социјалните медиуми под хаштагот # Opel120. 120 години автомобилско производство на Opel од A до Z - е исто така мотото на Instagram, каде што има дополнителни фотографии и на материјали што биле изработувани во кампањата.

Се започнува со краток преглед на 120 години автомобилско производство за помалку од една минута. Буквално брза возење низ историјата на Opel. Главните актери го вклучуваат Opel Patent Motor Car "System Lutzmann" од 1899, Opel Kapitan и Opel GT. Овие класични модели се дел од приказната, како што е тековниот предводник во понудата, моделот Opel Insignia. Сето тоа е за ефикасноста, агилноста и динамиката, како и основните вредности на брендот: германски, возбудлив и пристапен. Уште од самиот почеток, автомобилот со седиште во Риселсхајм е посветен на производство на автомобили што е можно поефикасно и на тој начин ги прави достапни за широка публика.

„Opel прославува 120 години автомобилско производство и 120 годинии полн со возбудливи, иновативни и пред се емотивни автомобили - и тоа е токму она што сакаме да го претставиме", вели директорот на маркетинг, Тобиас Губиц.

„Финалната сцена во видеото исто така го покажува успехот на офанзивата на нашите производи и автомобилите како Insignia GSi, и колку силно

повторно свети логото - молња на Opel", додава Губиц.

Вкупно околу 30 модели ќе бидат уникатно претставени низ видео клиповите. Локација за снимање беше фабриката на Opel во Риселсхајм. Ова, исто така, игра значајна улога во второто видео, во кое во центарот на вниманието се наоѓаат фактите за брендот од А како Adam Opel до Б, како што се Bold (храбар) to Z, како Zeitgeist (период полн со верувања и идеи). На пример, кога различни генерации на Corsa GSi возат на улиците околу фабриката.

Третиот филм е наречен "Топ триумф" и ја носи популарната игра со картички "Quartett". Играчите што се вклучуваат се музичкиот продуцент Мојс Пелхем, презентерот Детел Милер, актерката Емили Кокс, победник на Леман и амбасадор на брендот на Opel Јокел Винкелхок, тркачкиот возач и телевизиски презентер Тиф Недел, директор на одделот за автомобили на Opel и одделот за Моторспорт Фолкер Стричек, новинарот и јутјутер Мет Робинсон како возач на рели и вработен во Opel, Кети Мауер. Им се придружија и Рике ван Манта, извонреден обожавател на Opel. Таа ја носи нејзината љубов кон брендот за светот да се види со тетоважи од нејзината Manta, со букви, менувачи име.

„Амбасадорите во видеото имаат бензин во крвта", вели Филип Кванц од тимот на социјалните медиуми на Opel. "Автомобилите се повеќе од само средство за транспорт за нив. Нашите ѕвезди имаат бензин во крвта и сите тие ја покажуваат својата страст за нашиот бренд ".

Можеби ќе ве интересира

Утре каде ќе нема вода за пиење

Утре каде ќе нема вода за пиење

И официјално Жан Митрев остана без Чадиковски: Ќе му биде ли продолжена дозволата

И официјално Жан Митрев остана без Чадиковски: Ќе му биде ли продолжена дозволата

„Бибиверзум“ – нов модел за современо образование на нашите деца

„Бибиверзум“ – нов модел за современо образование на нашите деца

Викенд Медиа Фестивал: Како да го задржите најдоброто, кога сите сакаат да заминат?

Викенд Медиа Фестивал: Како да го задржите најдоброто, кога сите сакаат да заминат?

Акција во Сарај: Се исклучуваат диви приклучоци на вода

Акција во Сарај: Се исклучуваат диви приклучоци на вода

Започнува пријавувањето за Skopje Run 10K – Одберете го својот омилен стартен број

Започнува пријавувањето за Skopje Run 10K – Одберете го својот омилен стартен број

Новиот Kia ProCeed достапен во продажната мрежа на Kia Motors Macedonia

Новиот Kia ProCeed достапен во продажната мрежа на Kia Motors Macedonia

Децата ќе уживаат во географијата: Атлас и карти кои мора да ги имаат оваа учебна година

Децата ќе уживаат во географијата: Атлас и карти кои мора да ги имаат оваа учебна година

BACK TO SCHOOL акција со Diners Club!

BACK TO SCHOOL акција со Diners Club!