22 Август, 2019
0.0321

Героски објави нови псевдоними за вмешани во случајот „Рекет“

Објавено во: Македонија 22 Јули, 2019

Oткако новинарот Бранко Героски ја објави денешната колумна во која соопшти дека завршил со Кики и Фрики, тој сподели нова информација околу случајот „Рекет“, која ја добил, како што вели, од „едно врапче“. 

Како што пишува Героски на Фејсбук, врапчето му шепнало дека „Жаки“ – псевдоним зад кој се крие важно лице во телекомуникацискиот бизнис, исто така признал дека бил изрекетиран од лицето кое Героски во своите колумни го именуваше како „Коки“. Според признанието на Жаки, дадено „таму каде што треба“, од рекетот се офајдил и „Раки“ – важен човек од власта, во чиј џеб завршила четвртина од сумата. 

Можеби ќе ве интересира

Заев побара пратениците веднаш да го донесат новиот Закон за јавно обвинителство

Заев побара пратениците веднаш да го донесат новиот Закон за јавно обвинителство

Заев со еден од предложените кадри дава простор и на бошњачката заедница

Заев со еден од предложените кадри дава простор и на бошњачката заедница

Заев по ЦО на СДСМ порача: Верувам дека нема грешки кај високи функционери на СДСМ

Заев по ЦО на СДСМ порача: Верувам дека нема грешки кај високи функционери на СДСМ

ФОКУС НА ДЕНОТ: По погребот во Гевгелија, Јанева останува во Шутка, за Заев СЈО е обезглавено

ФОКУС НА ДЕНОТ: По погребот во Гевгелија, Јанева останува во Шутка, за Заев СЈО е обезглавено

Жалбата е отфрлена, Јанева останува во затворот Шутка

Жалбата е отфрлена, Јанева останува во затворот Шутка

Во Тетово запленета голема количина марихуана

Во Тетово запленета голема количина марихуана

ПОЖАРИ: Гори во Гостивар, во Дебар изгоре штала и добиток , во Кратово повредена жена

ПОЖАРИ: Гори во Гостивар, во Дебар изгоре штала и добиток , во Кратово повредена жена

На Централниот одбор на СДСМ ќе се расправа и за „Рекет“

На Централниот одбор на СДСМ ќе се расправа и за „Рекет“

Голем пожар кај ветерниците во Богданци

Голем пожар кај ветерниците во Богданци