21 Мај, 2018
0.4031
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

Ги носиме западноевропските трендови на дигитален маркетинг на регионалниот пазар – DAMconf 2017

Објавено во: Мои пари 09 Октомври, 2017

Без разлика дали сте професионалец во областа на дигиталниот маркетинг и огласување или сте едноставно само ентузијаст за оваа тема, имаме одлична вест за вас.

Овој ноември, Загреб по четврти пат ќе биде домаќин на DAMconf конференцијата каде ќе гостуваат светски познати професионалци од областа на дигиталниот маркетинг. DAMconf претставува една од од најпосетуваните конференции во регионот на тема дигитален маркетинг и адвертајзинг и е одлична прилика за запознавање со најновите дигитални трендови како и со највлијателните професионалци од маркетинг индустријата, брендови и претставништва на технолошки компании кои едноставно не смеат да се пропуштат.


DAMConf е сеопфатна конференција за дигитален маркетинг и огласување во регионот на југоисточна Европа. Секоја година организаторите носат говорници од западноевропските пазари кои на регионалните професионалци во живо им ги претставуваат реалните можности кои ги нуди дигиталниот маркетинг.

Картите за DAMConf моментално се продаваат по Early Bird цена, а по оваа поволна цена ќе можат да се купат до крајот на септември (купи карта). Главна тема на овогодинешната конференција е Како иновациите во технологијата го движат дигиталниот маркетинг.

Посетителите ќе имаат можност да ги видат последните маркетиншки трендови, вклучувајќи вештачка интелигенција, дигитално плаќање и други иновации кои се однесуваат на предизвиците на денешната маркетинг идустрија.

Говорниците на DAMconf се професионалци во областа на дигитаниот маркетинг кои доаѓаат како од западноевропските земји така и од регионот. Така посетителите ќе имаат можност да слушнат и видат претставници од највлијателните светски агенции како што се Manning Gottlieb OMD, Shazam, Coca-Cola и други брендови со успешна дигитална стратегија.

Главен медиумски партнер на овогодинешниот DAMconf е Nova TV, пионер во дигиталните содржини во регионот. Покрај медиумската поддршка, за програмата на конференцијата ќе допринесат и интересните теми и трендовите поврзани со дигиталните канали. Организатор на конференцијата е ClickAttack, најголемата мобилна огласувачка мрежа во регионот.

DAMconf ќе се одржи на 16 ноември во просториите на City Plaza Zagreb (поранешен Hypo centar). Картите се во продажба и можат да се купат на веб страната на DAMconf каде што може да се дознаат и повеќе детали во врска со конференцијата – www.damconf.com

Можеби ќе ве интересира

Лазаров: Тренерите се многу важен дел од успешноста на нашиот камп

Лазаров: Тренерите се многу важен дел од успешноста на нашиот камп

Новиот Audi A4 2.0 ТDI со автоматски S-Tronic менувач и Design пакет

Новиот Audi A4 2.0 ТDI со автоматски S-Tronic менувач и Design пакет

Се одржа Аутопартс експо 2018, саем за автоделови во Македонија

Се одржа Аутопартс експо 2018, саем за автоделови во Македонија

Агро-прехранбениот сектор во Европа и Централна Азија оценет како "иновативен" и "инклузивен"

Агро-прехранбениот сектор во Европа и Централна Азија оценет како "иновативен" и "инклузивен"

Изложба на креативните акции кои го менуваат општеството на подобро

Изложба на креативните акции кои го менуваат општеството на подобро

Матка е добитник на наградата „Музеј на годината“

Матка е добитник на наградата „Музеј на годината“

СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци

СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци

Бајки од Македонија за цела година- за секоја недела по една

Бајки од Македонија за цела година- за секоја недела по една

Санирани дефектите во Сопиште и на ул.Робеспјерова

Санирани дефектите во Сопиште и на ул.Робеспјерова