10 Јули, 2020
0.0314

АВИОСООБРАЌАЈОТ СЕ НОРМАЛИЗИРА: Луфтханза ќе обнови летови до 20 дестинации

Објавено во: Економија 24 Мај, 2020

Пандемијата на Ковид - 19 не е завршена, но авиосообраќајот во повеќе земји полека се нормализира. 

Авиокомпанија Луфтханза ќе обнови летови до 20 дестинации од средината на идниот месец. Сите авиони ќе полетуваат од Франкфурт.

Опфатени Мајорка, Крит, Родос, Венеција, Фаро, Ибица и Малага. 

Другите дестинации ќе бидат објавени идната недела.

Луфтханза претходно одлучи да ги обнови летовите кон Лос Анџелес, Торонто и Мумбаи од јуни.

Инаку, националната германската авиокомпанија Луфтханза е спасена од пропаѓање со 9 милијарди евра од Владата на Германија. 

Можеби ќе ве интересира

Кои се најуспешните компании во Кавадарци?

Кои се најуспешните компании во Кавадарци?

МАСОВНО КУПУВААТ ИМОТИ: Словенците го „окупираа“ хрватското крајбрежје

МАСОВНО КУПУВААТ ИМОТИ: Словенците го „окупираа“ хрватското крајбрежје

Еве каде можете да ги искористите ваучерите за туризам

Еве каде можете да ги искористите ваучерите за туризам

СТРАВ КАЈ ГЕРМАНЦИТE: Секоја петта компанија е во ризик

СТРАВ КАЈ ГЕРМАНЦИТE: Секоја петта компанија е во ризик

МЕРКИТЕ ГИ ПОЧИТУВАВМЕ, НО НЕ МОЖЕТЕ ДА ГИ КОНТРОЛИРАТЕ СИТЕ ВРАБОТЕНИ И НА ПАУЗА И ВО ТОАЛЕТ - Димитров за заболените во „Мода“ Свети Николе

МЕРКИТЕ ГИ ПОЧИТУВАВМЕ, НО НЕ МОЖЕТЕ ДА ГИ КОНТРОЛИРАТЕ СИТЕ ВРАБОТЕНИ И НА ПАУЗА И ВО ТОАЛЕТ - Димитров за заболените во „Мода“ Свети Николе

Колку работодавци и работници добиле финансиска поддршка за три месеци?

Колку работодавци и работници добиле финансиска поддршка за три месеци?

Ќе биде ли дел од идна влада: Нина Ангеловска даде отчет за сработеното (ВИДЕО)

Ќе биде ли дел од идна влада: Нина Ангеловска даде отчет за сработеното (ВИДЕО)

Македонија со најповолна бизнис-клима во регионот

Македонија со најповолна бизнис-клима во регионот

„Фејсбук“ повеќе не ги крие бројките: Заев, Касами, СДСМ и Левица едни од најактивните клиенти

„Фејсбук“ повеќе не ги крие бројките: Заев, Касами, СДСМ и Левица едни од најактивните клиенти