18 Август, 2019
0.0194

Ѓоковиќ: Ја видов поканата од Заев

Објавено во: Македонија 15 Јули, 2019

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ вчера по победата на гренд-слем турнирот Вимблдон на прес-конференцијата потврди дека ја видел поканата од македонскиот премиер Зоран Заев да го посети Охрид, но и дека не може да потврди кога точно тоа ќе се случи, пренесе Макфакс.

„Ја видов поканата и го прифаќам повикот, но не знам кога тоа ќе се случи, но сигурно ќе дојдам во Македонија бидејќи Охрид морам да го видам”, рече светскиот рекет број еден.

Петкратниот освојувач на Вимблдон, покрај од Заев, доби слична покана и од охридскиот градоначалник Константин Георгиевски.

Поканите следуваа во текот на турнирот откако Ѓоковиќ преку славеничко видео ја запеа песната „Македонско девојче“ и побара да му биде испратена фотографија од Охрид бидејќи многу му недостасувал градот.

Можеби ќе ве интересира

Се вози брзо и под дејство на алкохол: Над 200 возачи казнети синоќа во Скопје

Се вози брзо и под дејство на алкохол: Над 200 возачи казнети синоќа во Скопје

Ако одите на одмор или се враќате, еве колку се чека на ГП Богородица и Табановце

Ако одите на одмор или се враќате, еве колку се чека на ГП Богородица и Табановце

Јанушев тврди дека снимките за „Рекет“ не се од ВМРО ДПМНЕ

Јанушев тврди дека снимките за „Рекет“ не се од ВМРО ДПМНЕ

Што сака да каже обвинителката Ленче со ФБ статусот и за кој е посветен?

Што сака да каже обвинителката Ленче со ФБ статусот и за кој е посветен?

Еве ја временската прогноза за денеска

Еве ја временската прогноза за денеска

СВЕЧЕНА ЦЕРЕМОНИЈА: АРМ го слави 27-от роденден

СВЕЧЕНА ЦЕРЕМОНИЈА: АРМ го слави 27-от роденден

По царинските бариери од Косово, Македонија утре ќе одлучи како ќе возврати

По царинските бариери од Косово, Македонија утре ќе одлучи како ќе возврати

Росоклија: Што чека и што очекува ВМРО-ДПМНЕ? Непостоечка последна шанса?

Росоклија: Што чека и што очекува ВМРО-ДПМНЕ? Непостоечка последна шанса?

(ВИДЕО-ФОТО) Силни топовски татнежи и експлозии го стресоа Скопје

(ВИДЕО-ФОТО) Силни топовски татнежи и експлозии го стресоа Скопје