21 Септември, 2019
0.0310

Ѓорги Спасов: Тамара ги замолчи сите што бараа да не учествуваме на Евровизија

Објавено во: Македонија 19 Мај, 2019

„Толку ни требаше

Толку ни требаше барем само за момент,макар во една област, цел свет да види дека 
можеме и ние да бидиме победници во натпревар со сите земји од Европа. Толку малку ни требаше за да се почуствуваме сите единствени
вредни и горди.
Додека Тамара пееше во име на Северна Македонија, музичкиот уредник на британската телевизија БиБиСи прокоментира: "Вие разговарајте за географија а јас ќе уживам во песнава".
Тамара ги замолчи сите што бараа да не учествуваме на Евровизија и парите да се потрошеле на покорисни работи.
Таа и тимот вечерва ја демонстрираа и моќта на музиката во промоцијата на националниот идентитет, градењето единство и јакнењето на националната гордост. И затоа ги заслужуваат сите честитки.“Фејсбук стстус Ѓорги Спасов (македонски политичар, дипломат и универзитетски професор)

Можеби ќе ве интересира

Во понеделник: Првосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски на распит кај Русковска

Во понеделник: Првосомничениот во „Рекет“ Бојан Јовановски на распит кај Русковска

Интерактивно дружење во ЗОО Скопје - „Аџибадем Систина“ со низа активности за месецот на мускулни дистрофии

Интерактивно дружење во ЗОО Скопје - „Аџибадем Систина“ со низа активности за месецот на мускулни дистрофии

ФИТР: Презентирана предлог-програмата за“Фонд за млади умови“

ФИТР: Презентирана предлог-програмата за“Фонд за млади умови“

ВИКЕНД БРИФ: Јанева повторно ќе дава исказ - Трамп одобри распоредување на трупите

ВИКЕНД БРИФ: Јанева повторно ќе дава исказ - Трамп одобри распоредување на трупите

Со членството во НАТО Северна Македонија станува важен играч за регионот но и за ЕУ

Со членството во НАТО Северна Македонија станува важен играч за регионот но и за ЕУ

Јанева повторно на распит пред Русковска

Јанева повторно на распит пред Русковска

Биле прибавени на нелегален начин: Фрчкоска ќе ги спори видео материјалите на Камчев

Биле прибавени на нелегален начин: Фрчкоска ќе ги спори видео материјалите на Камчев

ВНИМАВАЈТЕ НА ОДРОНИ: Ако патувате ова утро, еве ја состојбата на патиштата

ВНИМАВАЈТЕ НА ОДРОНИ: Ако патувате ова утро, еве ја состојбата на патиштата

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Студени утра, сончево преку ден

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Студени утра, сончево преку ден