21 Април, 2018
0.0781

Годината ќе мине, денот никако – Досие Жарко Лаушевиќ

Објавено во: Стил 06 Октомври, 2017

„Сега знам зошто некој пишува во затвор. Тоа е длабока потреба да се докаже некаде, и покрај тоа што е врзан. Да гледа и со згазнато светло. Да се движи и со фатени нозе. Гладен да си го гали стомакот. Да пркоси на затворската логика“. Вака пишува Лаушевиќ во неговата книга „ Годината ќе мине, денот никако “.

Прославениот актер низ својот горчлив дневник на затворските денови, ги разоткри моментите од неговата бурна биографија. Неговата кариера беше навистина импозантна и возбудлива. Животот пак го донесе до еден зол момент на судбината.

Кога имал 16 години посакал да стане актер. Својот сон го реализирал на 22 години, кога ја одигрува својата прва филмска улога.

Целиот текст на zenskimagazin.mk. 

Можеби ќе ве интересира

Колку ќе заработува Роналдо со новиот договор

Колку ќе заработува Роналдо со новиот договор

Чуден експеримент за откажување од цигари

Чуден експеримент за откажување од цигари

Интервју со спец. д-р Тина Темелковска: Стигмата како непотребна бариера за заштита на менталното здравје

Интервју со спец. д-р Тина Темелковска: Стигмата како непотребна бариера за заштита на менталното здравје

Во Градски парк се одбележува Европска недела на имунизација

Во Градски парк се одбележува Европска недела на имунизација

Со ова заштедија 800 години во работни часови

Со ова заштедија 800 години во работни часови

Древните лекари со масло од роза лечеле над 20 болести!

Древните лекари со масло од роза лечеле над 20 болести!

Роџер Вотерс не сака да работи за „Белите Шлемови“

Роџер Вотерс не сака да работи за „Белите Шлемови“

Само една чашка алкохол дневно може да го скрати животот

Само една чашка алкохол дневно може да го скрати животот

Идеален за мини викенд патување: Ова е најевтинитот европски град!

Идеален за мини викенд патување: Ова е најевтинитот европски град!