16 Мај, 2021
0.0206

Голема наградна игра на Супер Кит-Го, Кит-Го и Тера Маркети, три автомобили во три извлекувања

Објавено во: Мои пари 15 Април, 2021

Три автомобили Шкода Fabia, девет инвертер клима уреди, и по исто толку LED smart телевизори, лаптопи, таблети, велосипеди и 90 вредносни ваучери од 3.000 денари е вкупниот награден фонд на наградната игра „Во Супер КИТ-ГО, КИТ-ГО и ТЕРА сметки прави и Шкода Fabia ќари!” што започнува денеска.Наградната игра ќе трае до 25 август а во текот на одвивањето ќе има три циклуси за извлекување и наградување, секое со еднаков награден фонд.

„Ја организираме наградната игра со цел да им понудиме на нашите потрошувачи пријатни изненадувања и вредни награди. Годините наназад со потрошувачите создадовме цврсти релации базирани врз квалитетна услуга и оправдана доверба. Во духот на оваа взаемна лојалност е и наградната игра, и затоа е конципирана едноставно и лесно, за секој да учествува и да добие можност за некоја од бројните вредни награди”, велат од Кит-Го дооел Штип.

За учество во наградната игра потребно е да се соберат 3 купони и да се залепат на летокот што се добива на каса во некој од маркетите Супер КИТ-ГО, КИТ-ГО и ТЕРА. Еден купон се добива со секоја сметка над 500 денари направена во кој било од маркетите што се дел од наградната игра, а летокот пополнет со 3 купони и со личните податоци, се остава во означените кутии во некој од маркетите. Бројот на испратени летоци не е ограничен.

Наградните извлекувања ќе се одвиваат во три циклуси со еднаков фонд награди, првото извлекување е на 2 јуни (среда), второто извлекување е на 14 јули (среда) и трето, последно извлекување е на 25 август (среда) 2021 година. Извлекувањето ќе биде емитувано јавно на национална телевизија.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

НЛБ БАНКА СО ПОНУДА ЗА ДОБРОВОЛНО ПРИВАТНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ВО СОРАБОТКА СО САВА ОСИГУРУВАЊЕ

НЛБ БАНКА СО ПОНУДА ЗА ДОБРОВОЛНО ПРИВАТНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ВО СОРАБОТКА СО САВА ОСИГУРУВАЊЕ

Бидете спремни за претстојните спортски натпревари со Neo QLED телевизорите

Бидете спремни за претстојните спортски натпревари со Neo QLED телевизорите

Отворена нова IuteCredit експозитура во Аеродром

Отворена нова IuteCredit експозитура во Аеродром

Две златни медали за Винарија Камник на светски вински натпревари

Две златни медали за Винарија Камник на светски вински натпревари

Макпетрол Инфо Поинт: Колку може да возите со гориво на резерва

Макпетрол Инфо Поинт: Колку може да возите со гориво на резерва

Новиот HUAWEI Band 6 со 1,47-инчен AMOLED дисплеј и траење на батеријата од 2 недели достапен и на македонскиот пазар

Новиот HUAWEI Band 6 со 1,47-инчен AMOLED дисплеј и траење на батеријата од 2 недели достапен и на македонскиот пазар

Заборавете ги паричниците – Еве зошто плаќањето со мобилни телефони е поедноставно и побезбедно

Заборавете ги паричниците – Еве зошто плаќањето со мобилни телефони е поедноставно и побезбедно

А1 Македонија со најдобар проект за паметен град за општина Велес

А1 Македонија со најдобар проект за паметен град за општина Велес

Само 5 утрински навики за поздрав и посреќен живот

Само 5 утрински навики за поздрав и посреќен живот