17 Февруари, 2020
0.0403

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загинаа двајца братучеди, автомобилот не може да се препознае

Објавено во: Балкан 22 Јануари, 2020

Двајца млади мажи од Рожаје загинаа, а една жена е тешко повредена во сообраќајна несреќа што се случила во 6.30 часот на автопатот Ибар кај Тавник, јавуваа српски медиуми.

Како што јавуваат српските медиуми, до несреќата дошло кога голф со црногорска регистрација, која се движел од Краљево, претркувал камион на автопатот Ибар и удрил во автобусот.

Двајца млади мажи во автомобил, родени во 1992 и 2002 година, ги загубија животите, а една жена (1971) е сериозно повредена и пренесена во Болница во Крањево. Двајцата млади мажи биле братучеди, а повредената жена е мајка на еден од братучедите, јавуваат медиумите.

Според првичните информации, немало повредени во автобусот.

На тој дел од автопатот има голема магла. 

Сообраќајот на тој дел од патот е целосно запрен и се врши на околните патишта.

Фото и видео: српски медиуми

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) СЕ СЛАВИ ДЕНОТ НА ДРЖАВНОСТА: Вучиќ сам ги служи гостите, а меѓу нив е и Саша Богдановиќ

(ФОТО) СЕ СЛАВИ ДЕНОТ НА ДРЖАВНОСТА: Вучиќ сам ги служи гостите, а меѓу нив е и Саша Богдановиќ

ЗА ИСЛАМСКА ДРЖАВА ВОЈУВАЛЕ 1.200 БАЛКАНЦИ: Сега сакаат да се вратат дома?

ЗА ИСЛАМСКА ДРЖАВА ВОЈУВАЛЕ 1.200 БАЛКАНЦИ: Сега сакаат да се вратат дома?

ГРЦИТЕ МИНИМАЛНО ГИ УПОТРЕБУВААТ: Црногорците ќе воведат казни за пластични кеси

ГРЦИТЕ МИНИМАЛНО ГИ УПОТРЕБУВААТ: Црногорците ќе воведат казни за пластични кеси

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ГРЦИЈА: Епицентарот близу Карпатос

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ГРЦИЈА: Епицентарот близу Карпатос

ДОМОВИТЕ УШТЕ НЕ ИМ СЕ ИЗГРАДЕНИ: Повеќе од 10.000 Албанци се во шатори

ДОМОВИТЕ УШТЕ НЕ ИМ СЕ ИЗГРАДЕНИ: Повеќе од 10.000 Албанци се во шатори

МИЛОРАД ДОДИK: САД нема да не сопрат, ќе ја напуштиме БиХ

МИЛОРАД ДОДИK: САД нема да не сопрат, ќе ја напуштиме БиХ

СОФИЈА ЌЕ КАЗНУВА: Возилата кои загадуваат ќе бидат исклучувани од сообраќај

СОФИЈА ЌЕ КАЗНУВА: Возилата кои загадуваат ќе бидат исклучувани од сообраќај

ЕКСПЛОЗИЈА ГО ВОЗНЕМИРИ НОВИ САД: Бомба во возило на човек од подземјето

ЕКСПЛОЗИЈА ГО ВОЗНЕМИРИ НОВИ САД: Бомба во возило на човек од подземјето

ФРЛЕНИ 22.000 ТОНИ ПРОЕКТИЛИ: Ќе се утврди бројката на загинати при агресијата на НАТО врз Југославија

ФРЛЕНИ 22.000 ТОНИ ПРОЕКТИЛИ: Ќе се утврди бројката на загинати при агресијата на НАТО врз Југославија