08 Март, 2021
0.0293

Горан Сугарески седна во директорската фотеља во Царина - ветува чесно работење

Објавено во: Македонија 18 Јануари, 2021

Поранешниот министер за транспорт и врски Горан Сугарески денеска и официјално ја презеде должноста прв цариник во земјава.

По денешната средба за примопредавање на функцијата од доегашниот директор на Царинската управа, Ѓоко Танасоски, објави фотографија и најави дека чесно и транспарентно ќе им служи на интересите на граѓаните.

„Денес и официјално стапувам на нова должност. И во новиот професионален предизвик продолжувам чесно, посветено и транспарентно да служам на интересите на граѓаните и државата. Ќе сторам се да ја оправдам укажаната доверба. Упатувам благодарност на досегашниот директор за неговиот ангажман во Царинската Управа. Можеме уште повеќе и уште подобро! Нови професионални успеси за подобра иднина!“, напиша на фејсбук новиот директор на Царината, Горан Сугарески.

Можеби ќе ве интересира

Гаши за БГНЕС: Требаше вие први да ни доставите вакцини, а не Вучиќ

Гаши за БГНЕС: Требаше вие први да ни доставите вакцини, а не Вучиќ

Од МВР до Паркот Жена Борец: Жените ќе маршираат и за расчистување на „Јавна соба“

Од МВР до Паркот Жена Борец: Жените ќе маршираат и за расчистување на „Јавна соба“

Спасовски за 8 Март: Ќе се формира посебна полициска единица против родово насилство

Спасовски за 8 Март: Ќе се формира посебна полициска единица против родово насилство

Прашавме Македонци, Албанци, Роми што мислат за вработување во приватен сектор по етнички клуч?

Прашавме Македонци, Албанци, Роми што мислат за вработување во приватен сектор по етнички клуч?

ЕУ ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА СИТЕ ВАКЦИНИРАНИ: Дури шест земји членки на ЕУ набавуваат источни вакцини, иако Брисел сè уште не ги одобрил

ЕУ ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА СИТЕ ВАКЦИНИРАНИ: Дури шест земји членки на ЕУ набавуваат источни вакцини, иако Брисел сè уште не ги одобрил

Свадбарите дома, хотелот под клуч: Растурена свадба во Тетово

Свадбарите дома, хотелот под клуч: Растурена свадба во Тетово

МИЦКОСКИ Е ПОДОБРО И ПОВИКУВА НА БИТКА СО ВЛАСТА - наведната глава сабја не ја сече, но мора да се исправиме

МИЦКОСКИ Е ПОДОБРО И ПОВИКУВА НА БИТКА СО ВЛАСТА - наведната глава сабја не ја сече, но мора да се исправиме

Апасиев и Левица се пофалија дека нивниот притисок ја натерал Владата да ја набави Спутник В - само дишење во врат за да работите

Апасиев и Левица се пофалија дека нивниот притисок ја натерал Владата да ја набави Спутник В - само дишење во врат за да работите

И РОСЕН ПЛЕВНЕЛИЕВ ГО СПОМЕНУВА ТИТО - зошто бугрските политичари се преокупирани со минатото

И РОСЕН ПЛЕВНЕЛИЕВ ГО СПОМЕНУВА ТИТО - зошто бугрските политичари се преокупирани со минатото