20 Јули, 2019
0.0205

Гостиварчанец заврши во притвор: Крадел вредни предмети од возила

Објавено во: Македонија 10 Јануари, 2019

30 годишен Гостиварчанец заврши во притвор откако полицијата го осомничи за дури 27 тешки кражби со провалување во автомобили.

Како што соопштија од МВР Б.С. имал мерак на вредни предмети кои сопствениците ги оставале во возилата.

Уметнички слики, аудио опрема, разновиден алат, кабли, се дел од работите кои ги напла полицијата кај притворениот а дел од овие нешта им се вратени на сопствениците.

Притворот осомничениот ќе го лежи во скопскиот истражен затвор.

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Oткажана лидерската, Заев предложи Русковска да ја замени Јанева

ФОКУС НА ДЕНОТ: Oткажана лидерската, Заев предложи Русковска да ја замени Јанева

Дали Русковска прифаќа да биде наследник на Катица Јанева?

Дали Русковска прифаќа да биде наследник на Катица Јанева?

Заев: СЈО станува Јавно обвинителство за организиран криминал и висока корупција

Заев: СЈО станува Јавно обвинителство за организиран криминал и висока корупција

Што велат од ВМРО-ДПМНЕ за предлогот на Заев за СЈО?

Што велат од ВМРО-ДПМНЕ за предлогот на Заев за СЈО?

Ќе има ли лидерска кај Пендаровски?

Ќе има ли лидерска кај Пендаровски?

Заев: Не познавам такви како „Кики и Фрики“

Заев: Не познавам такви како „Кики и Фрики“

Сметката на 1ТВ повторно е блокирана

Сметката на 1ТВ повторно е блокирана

Се прислушкуваат 150 разговори, снимани и тие од „Рекет“

Се прислушкуваат 150 разговори, снимани и тие од „Рекет“

ВО ЖИВО: Обраќање на премиерот Зоран Заев

ВО ЖИВО: Обраќање на премиерот Зоран Заев