22 Март, 2019
0.2442
    ADIN 691    0%     ALK 8430.59    0.36%     GRNT 826.25    2.01%     KMB 5672.66    -0.24%     MKSD 211    -0.27%     MPOL 389    0%     MTUR 5030    -1.37%     RMDEN17 98    -0.28%     RZLE 18    -14.29%     STB 1180    -1.31%     STIL 112.87    -0.99%     UNI 2300.35    0%

Грозоморна смрт на македонската граница: Изел дрога и умрел за да нема докази

Објавено во: Македонија 16 Декември, 2018

Македонски државјанин од Злетово голтнал ќесичка со дрога пред македонската царинска и погранична полиција за да не му го фатат доказот, но тоа завршило фатално по неговиот живот.

Прашкастата материја која Д.А.(32)ја голтнал на македонско-бугарскиот граничен премин кон Делчево се наоѓала во најлонска фолија, па не е познато дали причината за смртаа е давење или труење, но настанот пред полицијата бил трауматичен.

– Извршен е преглед над лицата и на нивниот личен багаж, при што кај Д.А. била пронајдена ќесичка со непозната прашкаста материја. Додека траела постапката спроведена од страна на царинските службеници, во еден момент Д.А. ја земал ќесата, ја скинал најлонската фолија и непознатата материја ја голтнал – се наведува во МВР билтенот.

Веднаш била повикана екипа на итна медицинска помош и Д.А. бил префрлен во Здравствен дом Делчево, каде починал околу 22 часот.

Како што соопшти МВР, синоќа во 19.15 часот на Граничниот премин Делчево на влез во Република Македонија со патничко моторно возило „Мини купер“ со бугарска национална ознака се пријавил Д.А. од Злетово, кој го управувал возилото. Како совозач било 18-годишно лице од Пробиштип.Можеби ќе ве интересира

Се трага по маж кој го однеле водите на Вардар

Се трага по маж кој го однеле водите на Вардар

ФОКУС НА ДЕНОТ: Договор за СЈО нема, реисот на ИВЗ се заканувал

ФОКУС НА ДЕНОТ: Договор за СЈО нема, реисот на ИВЗ се заканувал

Рускоска: Зијадин Села го има спасено еден од демонстрантите

Рускоска: Зијадин Села го има спасено еден од демонстрантите

Андов: Човекот не успеа да го спречи атентатот, а потоа го снема

Андов: Човекот не успеа да го спречи атентатот, а потоа го снема

Стојан Андов тврди дека Фрчкоски не ја прочитал книгата која судот ја забрани

Стојан Андов тврди дека Фрчкоски не ја прочитал книгата која судот ја забрани

Нема договор за СЈО меѓу власта и опозицијата

Нема договор за СЈО меѓу власта и опозицијата

Протест за Алими: Не може да биде осуден, а Муковски, Василевски и Арнаудов ослободени

Протест за Алими: Не може да биде осуден, а Муковски, Василевски и Арнаудов ослободени

Ганка Цветанова за синот на Силјановска: Самоумислената „елита” се потсмева и ги омаловажува оние кои решиле да бидат свои

Ганка Цветанова за синот на Силјановска: Самоумислената „елита” се потсмева и ги омаловажува оние кои решиле да бидат свои

Владата размислува да пријави Реисот на ИВЗ по упатените закани

Владата размислува да пријави Реисот на ИВЗ по упатените закани