17 Јуни, 2019
0.0304

Грозоморна смрт на македонската граница: Изел дрога и умрел за да нема докази

Објавено во: Македонија 16 Декември, 2018

Македонски државјанин од Злетово голтнал ќесичка со дрога пред македонската царинска и погранична полиција за да не му го фатат доказот, но тоа завршило фатално по неговиот живот.

Прашкастата материја која Д.А.(32)ја голтнал на македонско-бугарскиот граничен премин кон Делчево се наоѓала во најлонска фолија, па не е познато дали причината за смртаа е давење или труење, но настанот пред полицијата бил трауматичен.

– Извршен е преглед над лицата и на нивниот личен багаж, при што кај Д.А. била пронајдена ќесичка со непозната прашкаста материја. Додека траела постапката спроведена од страна на царинските службеници, во еден момент Д.А. ја земал ќесата, ја скинал најлонската фолија и непознатата материја ја голтнал – се наведува во МВР билтенот.

Веднаш била повикана екипа на итна медицинска помош и Д.А. бил префрлен во Здравствен дом Делчево, каде починал околу 22 часот.

Како што соопшти МВР, синоќа во 19.15 часот на Граничниот премин Делчево на влез во Република Македонија со патничко моторно возило „Мини купер“ со бугарска национална ознака се пријавил Д.А. од Злетово, кој го управувал возилото. Како совозач било 18-годишно лице од Пробиштип.Можеби ќе ве интересира

Колку директори ќе бидат „сметени“?

Колку директори ќе бидат „сметени“?

Арсовски: Неспособноста доведе да нема суштински реформи во државата

Арсовски: Неспособноста доведе да нема суштински реформи во државата

Мицкоски на 29 годишницата на партијата: СДСМ паѓа, а ВМРО-ДПМНЕ со народот победува

Мицкоски на 29 годишницата на партијата: СДСМ паѓа, а ВМРО-ДПМНЕ со народот победува

ФОКУС НА ДЕНОТ: Промени во СДСМ, невреме зафати делови од Македонија

ФОКУС НА ДЕНОТ: Промени во СДСМ, невреме зафати делови од Македонија

Татјана Стојановска Иванова, Рената Дескоска, Драган Тевдовски - кој уште влезе во Извршниот одбор на СДСМ?

Татјана Стојановска Иванова, Рената Дескоска, Драган Тевдовски - кој уште влезе во Извршниот одбор на СДСМ?

За функционерите ќе има месечен календар

За функционерите ќе има месечен календар

(ФОТО) Долга колона автомобили стои на грчката граница

(ФОТО) Долга колона автомобили стои на грчката граница

„КУМОВИТЕ“ НЕОРГАНИЗИРАНИ: Километарски колони од возила на грчката граница

„КУМОВИТЕ“ НЕОРГАНИЗИРАНИ: Километарски колони од возила на грчката граница

Заeв: Ќе има реконструкција на Владата

Заeв: Ќе има реконструкција на Владата