08 Март, 2021
0.0194

ГРОЗОМОРНО ВИДЕО: 25-годишен Србин застрелан додека си го шетал кучето, во полусвесна состојба се уште го држел поводникот на миленикот

Објавено во: Свет 16 Јануари, 2021

25-годишниот Милан Лончар, државјанин на Србија, е убиен во филаделфиската населба Бреверитаун додека си го шетал кучето, а убиството е регистрирано на уличните камери, кои убаво успеале да ги снимат двајцата напаѓачи. Полицијата од Филаделфија соопшти дека доколку некој ги идентификува по облеката, патиките, амблемите на јакните, ќе следува парична награда од 20.000 долари.

Убииството се случило точно во 19 часот по локално време во улицата Џеферсон, а на видеото се гледа како две момчиња со качулки на главите и заштитни маски му приоѓаат со цел да го ограбат.

– Снимено е и видео од грабежот на камерите за видеонадзор. На снимката видовме разбојници кои ги пребаруваа џебовите на Лончар. Набргу потоа, еден од нивго застрела оган и ја удри жртвата во градите. Засега е познато дека немало борба. Жртвата беше пронајдена во локва крв и во полусвесна состојба, но тој сè уште го држеше поводникот од неговото куче, изјавиа полициски службеници.


Можеби ќе ве интересира

Швајцарците изгласаа: Забрането носење бурки на јавни места

Швајцарците изгласаа: Забрането носење бурки на јавни места

Папата во Ирак се сретна со таткото на Алан Курди

Папата во Ирак се сретна со таткото на Алан Курди

ДОДЕКА СЕ ИСПИТААТ ПРИЧИНИТЕ ЗА ЕДЕН СМРТЕН СЛУЧАЈ - во Австрија суспендирана серија вакцини од АстраЗенека

ДОДЕКА СЕ ИСПИТААТ ПРИЧИНИТЕ ЗА ЕДЕН СМРТЕН СЛУЧАЈ - во Австрија суспендирана серија вакцини од АстраЗенека

ДО КРАЈОТ НА ЛЕТОТО ИЛИ ПОРАНО: Во САД може да се создаде колективен имунитет, но проблем се новите соеви

ДО КРАЈОТ НА ЛЕТОТО ИЛИ ПОРАНО: Во САД може да се создаде колективен имунитет, но проблем се новите соеви

ШТО И СЕ СЛУЧИ НА СЛОВАЧКА - болните мораат да ги носат во Полска и Германија, стапката на смртност е највисока во светот

ШТО И СЕ СЛУЧИ НА СЛОВАЧКА - болните мораат да ги носат во Полска и Германија, стапката на смртност е највисока во светот

РЕЗУЛТАТИТЕ СЕ ОХРАБРУВАЧКИ: Компанијата Мерк работи на орален лек против ковид 19

РЕЗУЛТАТИТЕ СЕ ОХРАБРУВАЧКИ: Компанијата Мерк работи на орален лек против ковид 19

Холандски весници: Руски и кинески хакери ја нападнаа Европската агенција за лекови

Холандски весници: Руски и кинески хакери ја нападнаа Европската агенција за лекови

ИМАТЕ ЛИ 500 ДОЛАРИ - повелете да си купите вакцина на црниот пазар

ИМАТЕ ЛИ 500 ДОЛАРИ - повелете да си купите вакцина на црниот пазар

ЈА ДОНЕСОВ ФОТОГРАФИЈАТА БИДЕЈЌИ СУМ ГОРД НА НЕГО - аргентински градоначалник се вакцинираше со слика на Путин

ЈА ДОНЕСОВ ФОТОГРАФИЈАТА БИДЕЈЌИ СУМ ГОРД НА НЕГО - аргентински градоначалник се вакцинираше со слика на Путин