06 Декември, 2019
0.0206

Груевски е среќен што Јанева си оди од СЈО

Објавено во: Македонија 17 Јули, 2019

Екс премиерот Никола Груевски, кој доби политички азил во Унгарија, во интервју за словенечката телевизија „Нова 24“, изјави дека го израдувала веста дека поради корупција шефицата на СЈО Катица Јанева, поднела оставка.

Најавата за ова интерву на Твитер ја сподели новинарот Лука Светина, кој разговарал со Груевски во Будимпешта.

„Интервју со Никола Груевски, некогашен македонски премиер, против кого социјалдемократите водат политички прогон. Го посетивме во Будимпешта, каде што тој со радост ја прими веста дека поради наводна корупција специјалната обвинителка Катица Јанева, која го гони, си дала оставка“, пишува Светина на Твитер.

Jaнева откако си даде оставка не се појавила на работа, а не се појави ниту во медиумите. Од СЈО вчера се оградија од Јанева. 

Можеби ќе ве интересира

Фатиме Фетаи оценуваше студенти во Штип

Фатиме Фетаи оценуваше студенти во Штип

Боки13 и Катица ќе убедуваат дека не се виновни за „Рекет“, сведоци Камчеви

Боки13 и Катица ќе убедуваат дека не се виновни за „Рекет“, сведоци Камчеви

Пукање во канцеларија на Агенција за национална безбедност

Пукање во канцеларија на Агенција за национална безбедност

Мерните станици почнаа да превртуваат: Загадениот воздух гуши

Мерните станици почнаа да превртуваат: Загадениот воздух гуши

КАНЦЕРОГЕНИ СЕ: Државен притисок да се намали присуството на акриламид во помфритот, чипсот, грицки, леб, кафето

КАНЦЕРОГЕНИ СЕ: Државен притисок да се намали присуството на акриламид во помфритот, чипсот, грицки, леб, кафето

Тасевска, Ацевски или некој трет - партиите го договориле ревизорот, денеска на комисија

Тасевска, Ацевски или некој трет - партиите го договориле ревизорот, денеска на комисија

Иџе во војна со АМС: Не ми го дадоа ветеното, парите отидоа за друг автомобилист

Иџе во војна со АМС: Не ми го дадоа ветеното, парите отидоа за друг автомобилист

Се откажуваат од македонско државјанство, но што ако се премислат?

Се откажуваат од македонско државјанство, но што ако се премислат?

ЗА ПОМАЛКУ ОД ДВА ДЕНА: Заев од прием кај кралицата Елизабета Втора до расправија со баба Перса во Волково

ЗА ПОМАЛКУ ОД ДВА ДЕНА: Заев од прием кај кралицата Елизабета Втора до расправија со баба Перса во Волково