27 Септември, 2021
0.0281

Груевски сега е лидер на партија со одземен пасош

Објавено во: Македонија 23 Јули, 2017

Апелациониот суд по долго одлучување реши да ги одбие жалбите на Специјалното јавно обвинителство за притвори за обвинетите во предметот „Титаник“. 

Бидејќи не е изречена мерка притвор Апелациониот суд реши само да ја потврди одлуката за одземање на патните исправи на Никола Груевски, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Кирил Божиновски и Мартин Протоѓер. 

Апелациониот суд исто така не го прифати барањето на обвинетите кои се жалеа против одлуката да им бидат одземени пасошите. Тие посочија дека немаат намера да бегаат, а Груевски во жалбената постапка посочи дека планира со ВМРО-ДПМНЕ да победи на локалните избори во октомври и да се врати на власт. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Мицоски кажува виц за Заев во Охрид

(ВИДЕО) Мицоски кажува виц за Заев во Охрид

На анкета граѓаните одговорија што мислат за Преспанскиот и Договорот со Бугарија

На анкета граѓаните одговорија што мислат за Преспанскиот и Договорот со Бугарија

Шилегов: Скопје за 4 години драстично го намали загадувањето

Шилегов: Скопје за 4 години драстично го намали загадувањето

Ристова-Астеруд била приведена на аеродром, таа објасни што точно се случило

Ристова-Астеруд била приведена на аеродром, таа објасни што точно се случило

Арсовска: Јас не се кандидирам за политичар, јас се кандидирам за менаџер на градот

Арсовска: Јас не се кандидирам за политичар, јас се кандидирам за менаџер на градот

И ветиле укинување на пресудата за нејзиниот син со што изнудиле 2.300 евра

И ветиле укинување на пресудата за нејзиниот син со што изнудиле 2.300 евра

Иванов: Oва е најопасно време за Македонија по Втората светска војна

Иванов: Oва е најопасно време за Македонија по Втората светска војна

Има 112 заразени и 13 починати од коронавирусот

Има 112 заразени и 13 починати од коронавирусот

Скопјанки се уапсени на Прешево поради лажирање на вакцинација во Врање

Скопјанки се уапсени на Прешево поради лажирање на вакцинација во Врање