26 Февруари, 2020
0.0334

Хари Локвенец нов потпретседател на СДСМ?

Објавено во: Македонија 18 Јуни, 2019

Хари Локвенец се споменува како еден од можните нови потпретседатели на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, пишува „Независен“.

Според весникот, една од причините за негово назначување е и тоа што нема претставник од Прилеп во Извршниот одбор на СДСМ а единствено Дане Талески се враќа како секретар за меѓународна политика.

Според најавите, комплетирањето на раководството ќе биде по владината реконструкција. Се очекува Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зекири да ги задржат потпретседателските позиции.

Наводно, петтото потпретседателско место е „резервирано“ за жена, за што, според информациите, веќе било разговарано со личности од бизнис-секторот. 

Можеби ќе ве интересира

Филипче: Сите девет патници тргнале од исто место во Италија

Филипче: Сите девет патници тргнале од исто место во Италија

Филипче: Идентификувани се луѓето кои патувале со жената заразена со коронавирус

Филипче: Идентификувани се луѓето кои патувале со жената заразена со коронавирус

ФОКУС НА ДЕНОТ: Прв случај на коронавирус во Македонија, власта повика на смиреност и почитување на препораките

ФОКУС НА ДЕНОТ: Прв случај на коронавирус во Македонија, власта повика на смиреност и почитување на препораките

КАРАЏОСКИ ЗА ЗАБОЛЕНАТА ОД КОРОНАВИРУС: Жената е свесна, дише самата

КАРАЏОСКИ ЗА ЗАБОЛЕНАТА ОД КОРОНАВИРУС: Жената е свесна, дише самата

Караџоски: Упатувам смирувачки тонови, едно лице не претставува ризик

Караџоски: Упатувам смирувачки тонови, едно лице не претставува ризик

Филипче: Пациентката е позитивна, се заразила во Италија

Филипче: Пациентката е позитивна, се заразила во Италија

ВО ЖИВО: Повратник од Италија е првиот случај на заболен со коронавирус?

ВО ЖИВО: Повратник од Италија е првиот случај на заболен со коронавирус?

УШТЕ ЕДНА ЖРТВА: Почина една од жените повредени во Романовце

УШТЕ ЕДНА ЖРТВА: Почина една од жените повредени во Романовце

Телевизиите обвинија за неодговорност, операторите им вратија - ова е обид за цензура

Телевизиите обвинија за неодговорност, операторите им вратија - ова е обид за цензура