23 Април, 2019
0.0222

Холивудскиот шармер ќе се жени со три децении помлада девојка

Објавено во: Стил 15 Април, 2018

Познатиот холивудски актер Ричард Гир кој во 90-тите беше голема ѕвезда со повеќе филмски хитови меѓу кои и „Убава жена“, реши по трет пат да се жени, овој со девојката Александра Силва, која е дури 34 години помлада од него. 

Ричард Гир зад себе има два пропаднати бракови, а со со Силва се запознал пред три години кога се уште бил со втората сопруга. Тој во последните десетина година не успева да добие позначителни улоги на филмското платно, па така и поретко е мета на американските таблоидни списанија.

Свадбата на Ричард Гир и Александра Силва е закажана за 5 мај во Вашингтон.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Цената на слободата

Цената на слободата

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува

(ФОТО) Мене срцето во петици додека вози: Синот на Дани позади волан

(ФОТО) Мене срцето во петици додека вози: Синот на Дани позади волан

БИЛЈАНА ВАСИЛЕВА ТРЕНДАФИЛОВА, ДЕВОЈЧЕТО ОД „БУШАВА АЗБУКА“: Бевме деца, но имавме сериозни задачи

БИЛЈАНА ВАСИЛЕВА ТРЕНДАФИЛОВА, ДЕВОЈЧЕТО ОД „БУШАВА АЗБУКА“: Бевме деца, но имавме сериозни задачи

„Игра на тронови“ и донесе голема популарност на Северна Ирска

„Игра на тронови“ и донесе голема популарност на Северна Ирска