27 Октомври, 2021
0.0273

ХОРОР: ВНАТРЕ БЕШЕ КАКО ВО РЕРНА - направена обдукција на заборавеното четиригодишно дете, еве што вели патологот

Објавено во: Балкан 01 Август, 2021

Четиригодишно дете, кое беше пронајдено мртво во автомобил во Доња Пискавица, починало поради прегревање, изјави денеска српскиот патолог и директор на Институтот за судска медицина на Република Српска, Жељко Каран.

„Возилото беше на сонце, а внатре беше како во рерна“, изјави Каран, кој ја изврши обдукцијата по наредба на дежурниот обвинител, пишува Српскаинфо.

Телото на детето, родено во Германија, е пронајдено вчера околу 16.30 часот во автомобил во дворот на семејната куќа во селото Драгичевиќ.

Истрагата на лице место ја спроведе дежурниот обвинител на Обвинителството во Окружниот Бања Лука, Синиша Марковиќ, со полицајците на полициската управа во Бања Лука.

Претходно телото на четиригодишното дете е пронајдено во автомобил во дворот на семејната куќа во Доња Пискавица, село Драгичевиќ, потврди Јавното обвинителство на Окружниот Бања Лука.

Како што дознава „Српскаинфо“, детето најверојатно починало бидејќи било оставено во горештината во автомобилот.

„Вчера температурата на воздухот достигна и до 36 степени, така што можеме да кажеме дека беше многу повисока во автомобилот. Се уште не е точно познато колку долго детето било во возилото, но, за жал, тоа било фатално за него“, изјавил изворот на „Српскаинфо“.

Можеби ќе ве интересира

Антиваксерите го нарекоа усташ и Менгеле - Кон вели дека нема да им прости поради неговото потекло

Антиваксерите го нарекоа усташ и Менгеле - Кон вели дека нема да им прости поради неговото потекло

КОРОНАТА Е НЕУМОЛИВА ВО СРБИЈА: Речиси 2.000 новозаболени повеќе од вчерашниот ден

КОРОНАТА Е НЕУМОЛИВА ВО СРБИЈА: Речиси 2.000 новозаболени повеќе од вчерашниот ден

АЛБАНИЈА ЈА РЕГИСТРИРА НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА КОВИД: Почина -5-годишно дете

АЛБАНИЈА ЈА РЕГИСТРИРА НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА КОВИД: Почина -5-годишно дете

ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА КОИ СЕ НА РЕСПИРАТОР УТРОВО СЕ МАЛКУ ПОДОБРО: Д-р Миниќ сепак не е премногу оптимист

ЧЕТИРИТЕ ДЕЦА КОИ СЕ НА РЕСПИРАТОР УТРОВО СЕ МАЛКУ ПОДОБРО: Д-р Миниќ сепак не е премногу оптимист

ВИКАА УАПСЕТЕ ГО ДОКТОР КОН: Антиваксерите пред станот на познатиот српски доктор

ВИКАА УАПСЕТЕ ГО ДОКТОР КОН: Антиваксерите пред станот на познатиот српски доктор

На смртна постела кажале дека имаат лажни сертификати и никогаш не биле вакцинирани

На смртна постела кажале дека имаат лажни сертификати и никогаш не биле вакцинирани

Во Грција пристигнаа Авганистанци, повеќето од нив се судии

Во Грција пристигнаа Авганистанци, повеќето од нив се судии

Тиодоровиќ вели дека вирусот не познава „српски инает“

Тиодоровиќ вели дека вирусот не познава „српски инает“

ДЕВОЈЧЕ ОД 7 ГОДИНИ НА РЕСПИРАТОР: Уште едно дете во Србија се бори со тешка форма на ковид, останатите три се на работ на животот

ДЕВОЈЧЕ ОД 7 ГОДИНИ НА РЕСПИРАТОР: Уште едно дете во Србија се бори со тешка форма на ковид, останатите три се на работ на животот